Güneşspor Kulübü tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda 2.el bisiklet dağıtım şenliği yapıldı. Şenlik kapsamında 77 bisiklet ihtiyaç sahiplerine teslim edilirken vatandaşlara aşure ikram edildi.

Bozüyük'te yaptığı çalışmalarla ihtiyaç sahibi ve depremzede ailelerin yanında olan Güneşspor Kulübü Kadın Kollarının geleneksel hale getirdiği 2.el bisiklet dağıtım şenliği ve aşure ikramını gerçekleştirdi.

Bozüyük Güneşspor Kulübü Kadın Kolları ve üyeleri hayırseverlerin ihtiyaç fazlası olan ve kullanmadığı ancak kullanılabilirliği olan 2-14 yaş aralığına uygun bisiklet, ittirgit, scooter, paten ve kaykay gibi ürünlerini topladılar. Bakım ve onarımı yapılan 77 ürün ihtiyaç sahibi olup çocukları olan ailelere dağıtıldı. İlk kez bu ürünlere sahip olma mutluluğu yaşayan aileler çocuklarıyla birlikte bu mutluluğu doyasıya yaşadılar.

Güneş Spor Kulüp Başkanı Ümit Kök, böyle güzel bir çalışmaya aracılık etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Kök, "Bozüyük Güneş Spor Kulübü Kadın Kolları ve hayırsever üyelerimizin destekleriyle geleneksel 2. El Bisiklet Dağıtma Şenliğimizi gerçekleştirdik. Bu zamana kadar toplamda 264 adet bisikleti çocuklarımıza ulaştırdık. Bugünkü yapılan etkinliğimizde de 77 adet bisikleti çocuklarımıza hediye ettik. Bunun yanı sıra kadın kollarımızın el birliği ile yaptığı 3500 kişilik aşure ikramımızı da yaptık.”

Güneşspor Kulübü Sosyal Medya Sorumlusu Semiha Ülker'in yaptığı açıklama ise "30 Ağustos Zafer Bayramında çocuklarımızı mutlu ederek kutlamış olduk. Büyük ilgi gören etkinliğimizde ayrıca Güneşspor Kulübü Kadın Kollarının kendi elleriyle hazırladığı 3500 kişilik aşure ikramı yapıldı. Belirlenen ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları aldıkları bisikletlerle yüzleri gülerken ailelerine ve Bozüyük halkına kulübümüzde aşure ikram edildi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Aksu, Kent Konseyi Başkanı Nurettin Oydu, Kızılay Derneği Bozüyük Şube Başkanı Ersin Çam, Bozüyük Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Arslan, AK Parti İlçe Başkanı Mecit Kuruoğlu ve yönetimi, Yeniden Refah Partisi ilçe Başkanı Ali Üzüm, Saadet Partisi İlçe Başkanı Necip Meral, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Serpil Demirörs ve yönetimi, Eskişehir Bilecikliler Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet Tunca ve Kadın Kolları Başkanı Sema Kösem, Bozüyük Osmanlı Mehteri Araştırma Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Sağan, Bozüyük Pazaryerililer Derneği Başkanı Celalettin Konuk, Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı İsmail Topal, Tüketici Hakları Derneği Başkanı Hayrettin Sabırlı, Anadolu Kadınları Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Nurcan Özçakır, Bozüyük Dostları Derneği Yönetim Kurulu, Bozüyük Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Metin Demirkıran, Birleşik Emekliler Sendikası Bozüyük Şube Başkanı Nazmi Yüksel, Bozüyük Dostları Derneği eski Başkanı Mustafa Aksu, Güneşspor Kulübü Başkanımız Ümit Kök'ün ve Bozüyük halkımızın katılımlarıyla etkinliklerimiz gerçekleşti. Tüm katılımcılara, destek olan herkese teşekkür ederiz." dedi. Mehmet Özgür