Bilecik'te 2017 yılında yıkılan Seven Pasajı'nın yerine yapılan ve satış süreci adeta yılan hikayesine dönen AVM, yeniden ihaleye çıkıyor.

AVM, dönemin Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin zamanında rüşvet iddialarına karışmış ve uzun zaman satılmayı beklemişti. Diğer yandan, Melek Mızrak Subaşı’nın Başkan Vekili olduğu dönemde ihaleye çıkartılan AVM, 75 günlük Belediye yönetimine gelen Sadık Kaya tarafından bir hafta öncesinde gerekçe gösterilmeden ihale iptal edilmişti. Sadık Kaya’nın gerekçe göstermeden ihaleyi iptal etmesinden dolayı kamu zararı oluştuğu ve bu nedenle de Kaya’ya, Belediye tarafından suç duyurusunda bulunulduğu da iddia edilmişti.

İHALE İLANI YENİDEN YAYINLANDI

Mülkiyeti Bilecik Belediyesi’ne ait olan şehrin merkezinde bulunan AVM daha önce satışı için ihaleye çıkartılmış fakat ihale iptal edilmişti. Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde göreve gelmesi durumunda AVM’nin satışa çıkarılacağını söylemişti.

Başkan Subaşı’nın göreve gelmesinin ardından kısa bir süre içerisinde AVM’nin satışının gerçekleştirilmesi için ihale ilanı yayınlandı. 

220 MİLYON TL’YE SATILACAK

Bilecik halkının dört gözle beklediği, çeşitli nedenlerle bir türlü satılamayan AVM  nihayet  ihaleye çıkıyor. Yıllardır atıl vaziyette kalan AVM’nin, kapalı teklif (artırma) usulü ile satışı gerçekleştirilecek.

İhale 30 Mayıs Perşembe günü saat 14:30’da Bilecik Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda yapılacak. AVM’nin satış bedeli ise 220.000.000,00 TL  +  KDV olarak belirlendi.

Kaynak: CAFER ELMAS