Bilecik’te bir şahıs eski eşini ve yanındaki erkek arkadaşı olduğu iddia edilen şahsı silahla vurarak yaraladı. Olay sonrası kaçan zanlı polis ekiplerince yakalandı.

Olay, Bilecik Merkez Hadi Arıncı Caddesi’nde de akşam  saat 21.15 sularında  yaşandı. İddialara göre; Ahmet K. adındaki  taksi şoförü olan kişi, 5 yıl önce boşandığı  eşi Ümran Ü. ve yanında erkek arkadaşı olduğu  iddia edilen Metehan Y.’yi bacaklarından vurarak ticari taksisi ile kaçtı.

Vurulan şahıslardan Metehan Y. vatandaşlar tarafından, Ümran Ü. ise olay yerine gelen 112 acil servis ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Eski eşini ve yanındaki kişiyi vurup ticari taksisi ile kaçan Ahmet K. kısa sürede polis ekipleri tarafından yakalandı. Polis ekipleri olay yerine önlem alırken,  olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Hastaneye kaldırılan yaralıların hayatı tehlikesi bulunmadığı öğrenilirken  bacağından yaralanan eski eş Ümran Ü.acil olarak ameliyata alındı.

Editör: BETÜL KESİK