AK Parti Bilecik Milletvekili Adayı Halil Eldemir, gazetemiz yetkilisi Cafer Elmas ile seçim gündemine özel yaptığı röportajda Bozüyük’te kurulması planlanan Gümrük Müdürlüğü için beklenen onay imzalarının atıldığını belirtti.

Bozüyük’te büyük bir heyecanla beklenen Gümrük Müdürlüğü için yapılan girişimler sonrası Bakanlık yetkilileri nin ncelemelerde bulunmasının ardından beklenen onay kararı geldi.

GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ İÇİN ONAY KARARI VERİLDİ

Bilecik için vaatlerini anlatırken Bozüyük’ün Gümrük Müdürlüğü için beklediği onay kararı aldığının müjdesini veren Eldemir, “Bozüyük’te ise Lojistik Köy projesi var. Bu arada da bir müjdeyi paylaşmış olacağım.  Gümrük Müdürlüğü kurulma imzaları atıldı. Sayın bakanımızın olurlarıyla uygun görüldü. Şimdi en kısa sürede bu müdürlük kurulacak. Serbest bölge ile birlikte orada gümrükleme işlemleri de yapılsın tek noktadan hareket etmek gerek. Gerek demiryolu, gerek karayolunda artık rahat ihracat yapabilsin.” dedi.

“HAYALLERİMİZ PROJELERİMİZ VAR”

Bilecik- Bursa Yolu, 3. Organize Sanayi, Stadyum gibi yarım kalan projelerin yeni dönemde tamamlanacağını belirten Eldemir, Bilecik hedeflerini de  şu sözlerle aktardı:  “Bilecik ve Türkiye olarak daha fazla üreten daha fazla katma değer üreten daha fazla değişen daha fazla zenginleşen bir şehir ve Türkiye Hayal ediyoruz. İstanbul- Gebze daha doğrusu Marmara'daki organize sanayilerde ciddi bir dolma var. Bilecik dolu, Pazaryeri dolu, Osmaneli dolu, Bozüyük dolu, Söğüt yeni bir yatırıma başladı genişleme alanına ihtiyacı var. Gölpazarı da biliyorsunuz tarım OSB ilan edildi. Bunların daha fazla istihdama yönelik gayretimiz olmalı.

Bilecik'te 1. Organize sanayimiz var, 2. Organize sanayimiz var. Bunların hepsi dolu. 3. Organize Sanayi şimdi başladı, inşallah orası gelişsin, bölgemize yönelik toprak Endüstrisi,  maden bunlar önemli konularımız. Bununla ilgili ihtisas sanayi gibi, ihtisas serbest bölge gibi bir şeyler yapılması lazım. 

Burada en fazla ihtiyaç duyulan ara eleman dediğimiz elektrikçisinden, tornacısından, CNC tezgahçısından, kalıpçısından, ara elemanından da bu elemanları yetiştirmeliyiz. Nitelikli istihdamı da arttırarak katma değerini daha yüksek ürünler üretmeyi hayalimiz var, projemiz var. İnşallah bunları da takip ediyor olacağız.”

EYT, YENİ DÖNEM MECLİSİNDE

Binlerce kişinin beklediği EYT ile ilgili gündeme de değinen Eldemir, “Burada 2 tane husus sıkça gündeme geliyor. Bunlardan bir tanesi staj mevzuuydu. Bununla ilgili şu anda yasal bir çalışma olması.

Mecliste artık yeni dönemde ne yapılacağı ile ilgili bu etki analizi kimi ilgilendiriyor, kaç kişiyi ilgilendiriyor, bu olduğu zaman ne olur olmadı bununla bir çalışma yapılması lazım.

Buna göre bakılması lazım.

 Diğer konuda da eyt'de bağ-kur'da ssk'lılar arasında. Bununla ilgili de Sayın Cumhurbaşkanımız bir açıklama yaptı. Bu sorunun da sorun olmadığını anladık. İnşallah bu sorun da çözüme kavuşmuş olacak. Belirli çalışmalarla yeni meclisin de takdirinde olacak bir konudur.”dedi. BETÜL KESİK