Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerince yapılan denetimlerde 6 931 araç sahibi ve sürücüsüne 7.025.244,00 TL trafik idari para cezası uygulanırken 324 araç trafikten men edildi.

Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü trafik ihlallerine karşı trafik denetimlerini sıklaştırdı. Trafik ekiplerince yürütülen denetimlerde, şerit ve kırmızı ışık ihlali yapan araçlara yönelik drone ile hava denetimi yapılarak kural ihlali yapan araçlara yönelik trafik cezası uygulandı. Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Bilecik ve İlçelerinde meydana gelen trafik kuralları ihlalleri ve buna bağlı kazaların engellenmesi amacıyla yoğun trafik denetimleri başlatıldı.

İlimizin belirli noktalarında şerit ve kırmızı ışık ihlali yapan araçlara yönelik drone ile hava denetimi yapıldı, kural ihlali yapan araçlara trafik cezası uygulandı. Motosiklet denetimlerine ağırlık verilerek tescilsiz, plakasız, abartı egzoz, sigortasız, sürücü belgesiz ve kasksız olarak trafiğe çıkan motosiklet sürücüleri tek tek denetlendi.

Yine il merkezine belirlenen saatlerin dışında girerek trafiğin yoğunlaşmasına sebep olan kamyon ve çekici gibi araçlar ile park, kırmızı ışık ve hız ihlalleri yapan araçlara yönelik denetimler arttırıldı. Yapılan denetimler sonucu; Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü Trafik görevlilerince 5-16 Ekim 2023 tarihleri arasında 15.940 araç ve sürücüsü denetlenmiş olup, 5.048 adet hız ihlali, 7 adet aykırı ışık donanım, 22 adet geçmenin yasaklandığı yerde sürücünün önündeki aracı geçmesi, 69 adet emniyet kemeri kullanmama, 43 adet kask takmamak, 209 adet muayenesiz araç kullanma, 38 adet takograf kullanmamak, 341 adet hatalı park, 598 adet kırmızı ışık ihlali, 101 adet il merkezine girmesi yasak olan saatlerde giren kamyon ve çekicilere trafik işaret ve levhalarına uymamaktan, ayrıca diğer maddelerden olmak üzere toplam 6.931 araç sahibi ve sürücüsüne 7.025.244,00 TL trafik idari para cezası uygulanmış ve 324 araç trafikten men edilmiştir. Vatandaşlarımızın can güvenliği açısından trafik kurallarına uymaları hususunda gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır.” Korkmaz Kesik