Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Yusuf Ali Orhan, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) tarafından düzenlenen Yapay Zeka ile Görsel Tasarım Yarışması’nda birinci oldu.
Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı tarafından “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türkiye’nin Geleceğini Hayal Ediyoruz!” sloganıyla düzenlenen Yapay Zeka ile Görsel Tasarım Yarışması'nda birinciliği Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencisi Yusuf Ali Orhan kazandı. 132 katılımcının 300’ü aşkın eserle katıldığı yarışmaya başvuran öğrencilerden Beyza Irk da tasarımıyla yarışmada finale kalan son 10 eser arasında yer alarak önemli bir başarıya imza attı.
Elde edilen başarıyla ilgili sosyal medya hesabından bir mesaj yayımlayan Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, "Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türkiye’nin Geleceğini Hayal Ediyoruz” adlı tasarım yarışmasında Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencisi Yusuf Ali Orhan birinci, Beyza Irk ise aynı yarışmada finalist olmuştur. Öğrencilerimi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü olarak öğrencilerimiz başta olmak üzere onları yarışmaya teşvik eden Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığına ve Öğr. Gör. Ceyda Bayrakdar'a teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim" dedi.İHA

Editör: Korkmaz Kesik