Bozüyük’ün Dodurga beldesinde yetişen sporcular, Uşak ilinde yapılan Liseler Arası Türkiye yarı final elemelerinde büyük bir başarı sergileyerek  yine zirvede yer aldılar.

Müsabakaların ilk gününde Alper Tuncay, kendi kilosunun bir üst sikletinde yarışmasına rağmen final atma başarısı göstererek 2. Oldu.

Müsabakaların ikinci gününde ise Dodurgalı sporcuların fırtınası vardı. 49 kg Genç kızlarda Neslişah Ençok sakat ayağıyla yarışmasına rağmen müthiş mücadelelerin ardından şampiyonluk kürsüsüne çıkmayı başardı.

48 kg Genç erkeklerde ise müsabakaların en iyi sporcusu Altuğ Gesge final müsabakasında 13-2 geriye düşmesine rağmen mücadeleye son vermedi ve yirmi saniye içerisinde 19-13 öne geçerek maçı kazandı. İnanınca neler yapılabileceğini herkese kanıtlayıp şampiyon oldu.

 Alt yapıdan yetişen sporcuları ve onları her gün çalıştıran hocaları tebrik eden Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna, “Türkiye finallerinde başarılar diliyorum. Gençlerimizin her alanda hayatına dokunmaya devam edeceğiz.”dedi.

Editör: BETÜL KESİK