Vali Şefik AygölSöğüt Ertuğrulgazi Hastanesi inşaatında incelemelerde buldu. Vali Aygöl, "Açılış tarihi için 2024 yılının Aralık ayını hedef olarak belirlediğimiz hastanemizle Söğütümüz, kendine yakışan bir sağlık kuruluşuna kavuşacaktır. Şimdiden hayırlı olsun.” dedi. 

Söğüt Ertuğrulgazi Hastanesi İnşaatında incelemelerde bulunan Vali Şefik Aygöl, İl Sağlık Müdürü Ferhat Damkacı ve İnşaat firması yetkililerinden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Aygöl, projeye dair şunları söyledi: “Hastanemiz tüm hasta odaları tek yataklı olarak planlanmış olup, 50 odadan oluşmaktadır. Çift yataklı hale getirilmesi durumunda 90 yataklı olarak hizmet verebilecek kapasitededir. Ayrıca yoğun bakım ünitesi de bulunan hastanemiz Söğütlü hemşehrilerimize uzun yıllar hizmet edebilecek bir donanıma sahip olacaktır. Açılış tarihi için 2024 yılının Aralık ayını hedef olarak belirlediğimiz hastanemizle Söğütümüz, kendine yakışan bir sağlık kuruluşuna kavuşacaktır. Şimdiden hayırlı olsun.” NEVZAT KAPTAN

Editör: Korkmaz Kesik