Vali Dr. Kemal Kızılkaya ve eşi Nurten Kızılkaya, Kahramanmaraş depreminden etkilenerek deprem bölgesinden Bilecik’e gelen çocuklar ve aileleriyle bir araya gelerek Söğüt Ertuğrul Gazi Türbesi’ni ziyaret etti.

Depremzede çocuklar ve aileleri, Ertuğrul Gazi Türbesi’nde icra edilen saygı nöbetini ve nöbet değişimini izledikten sonra türbede dua ettiler.

Çocuklara ve ailelere eşlik eden Vali Kızılkaya, “Depremzede kardeşlerimiz ve çocuklarıyla ecdadımızın kabrini ziyaret ederek birlikte dua ettik. Hiç şüphesiz ki ettiğimiz dualar ortak. Bir an önce acılarımızın dinmesi ve yaralarımızın sarılması tek dileğimiz. İnşallah bunu da devletimizin önderliğinde, milletimizin tek yürek oluşuyla başaracağız. Atalarımızdan aldığımız manevi güçle bugün birbirimize daha sıkı sarılacağız.” dedi.

Depremzede vatandaşlara Vali Kızılkaya ve eşi Nurten Kızılkaya’nın yanı sıra Söğüt Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu ve kurum yetkilileri de eşlik etti.