Demokrat Parti’den ayrılarak İYİ Parti’ye katılan isimlerin son günlerde İYİ Parti’den istifa etmesinin ardından Demokrat Parti Bilecik İl Başkanı Erkan Beler, bu isimlere ‘yuvaya dönün’ çağrısında bulundu.

Beler, “Demokrat Parti olarak çatımızın altında hizmet vermiş olan, ancak sonradan başka bir partiye katılan dostlarımıza açık bir davet yapmak istiyoruz.” ifadeleri ile çağrıda bulunurken açıklamasında şunları kaydetti:

“Bugün ülkemizde yaşanan sorunlar gözlerimizin önünde yaşanırken biz siyasetçilere büyük sorumluluklar yüklemiştir. Ben gençlerimize, çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmak için iyi bir ülke yönetiminin olması gerektiğine inanıyorum. Ancak görüyoruz ki her geçen gün ülkeyi geriye götüren bir yönetim anlayışıyla karşı karşıyayız. Başında da belirttiğim gibi şu anda ülkemizin merkez sağın adresi olan Demokrat Parti’nin eski gücünü kazanmasına çok ihtiyaç vardır. Bu gücü partimize kazandırmak ülkemizin reçetesi olacaktır. Bunun için buradan önemli bir çağrıda bulunmak istiyorum. Demokrat Parti çatısı altında hizmet vermiş, ancak daha sonra başka bir partiye katılan değerli siyasi figürlerimizi anmak ve onları Demokrat Parti ailesine tekrar davet etmek istiyorum. Kurtuluş reçetesi gerçek demokrasi zihniyetini sindirmiş Demokrat Parti’dedir.

Her siyasi figürün yaşamında değişimler olabilir, yeni ufuklar keşfetmek ve farklı bakış açıları kazanmak insanın doğasında vardır. Ancak, unutmamız gereken önemli bir gerçek var: Demokrat Parti, çeşitliliği kucaklamış, demokrasiye olan inancı ve toplumun her kesimine eşit temsil sağlama taahhüdü ile bilinen bir siyasi ailedir.

Demokrat Parti olarak çatımızın altında hizmet vermiş olan, ancak sonradan başka bir partiye katılan dostlarımıza açık bir davet yapmak istiyoruz. Bizim için geçmişte yaşananlar, gelecekte bir arada çalışmamızı engelleyen duvarlar değil, aksine birbirimize daha yakın olmamız için birer fırsattır.

Her siyasi geçişin ardında farklı motivasyonlar ve sebepler bulunabilir. Ancak, bugün en büyük arzumuz ortak değerlerimiz ve Demokrat Parti çatısı altında birleşmektir. Sizleri, demokratik değerlere olan bağlılığınızı ve ülke için yapmak istediğiniz olumlu değişiklikleri birlikte hayata geçirmek üzere Demokrat Parti ailesine geri dönmeye davet ediyoruz.

Demokrat Parti, güçlü bir demokrasi, adil bir toplum ve herkes için eşit fırsatlar vizyonunu benimsemiş bir partidir. Sizlerin de bu vizyona katkıda bulunmanızı, birlikte daha güçlü ve etkili olmamızı diliyor, sizi tekrar aramızda görmeyi umuyoruz.” Korkmaz Kesik

Editör: Korkmaz Kesik