Cumhur İttifakı Bilecik Belediye Başkan Adayı Mustafa Yaman, şehirdeki farklı toplulukların temsilcileriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Mustafa Yaman, seçim çalışmaları kapsamında Bilecik Erzurumlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti.

Ziyarete AK Parti Bilecik İl Başkanı Serkan Yıldırım, Merkez İlçe Başkanı Servet Yılmaz, Belediye Meclis Üyesi Adayı Onur Şeker ve AK Parti teşkilatı üyeleri de eşlik etti. Mustafa Yaman'ı, dernek başkanı Ebu Talip Dursun ve başkan vekili Gültekin Teyran karşıladı.

Ziyaret esnasında, Erzurumlu vatandaşların Bilecik'te yaşadıkları sorunlar masaya yatırıldı. Mustafa Yaman, “Erzurumlular Derneğimizde can dadaşlarımızın meşhur misafirperverliği ile ağırlandık. Erzurumlu kardeşlerim, vatan sevgisiyle birlik ve beraberlik içinde yaşayan, milli ve manevi değerlerine bağlı, şehrimize önemli derecede katkı sağlayan değerli insanlardır. Burada kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Sıcak karşılamaları, ülkemizin en önemli lezzetlerinden coğrafi işaret tescilli cağ kebap ikramları ve güzel sohbetleri için şükranlarımı sunuyorum. Erzurumlu hemşerilerimiz her daim Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında ve bizim yanımızda oldular. El ele, gönül gönüle vererek, çalışmaya devam edeceğiz.” dedi. Erzurumlular’dan tam destek sözü alan Yaman, bu birlikteliğin devam edeceğini de sözlerine ekledi. Samimi bir ortamda geçen buluşma, Erzurumlular tarafından “Miting gibi bir buluşma oldu.” şeklinde yorumlandı.

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY