29 Ekim 2023 tarihinde Cumhuriyet Bayramı’nın yanında Cumhuriyetimizin 100. Yılı da kutlanacak.

Bilecik Valiliği tarafından düzenlenen kutlama programı 26 Ekim Perşembe günü Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde saat 20.00’de Kurtuluş Destanı Tiyatrosu gösterisiyle başlayacak.

27 Ekim Cuma günü Mihalgazi Camii’nde saat 11.45’te Mevlid-i Şerif ve Hatim Programı düzenlenecek.

28 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’te Atatürk Anıtı’na çelenk sunma programının ardından saat 13.15’te Bilecik Müzesinde İstiklal’den İstikbale 100. Yıl Sergisi düzenlenecek. Saat 16.00’da ise Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde Çocuk Senfoni Orkestrası tarafından konser verilecek.

29 Ekim Pazar günü düzenlenecek olan kutlama programı ise Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Stadı’nda gerçekleştirilecek.

Program; Vali Şefik Aygöl ve Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı’nın bayram kutlamaları ile başlayacak. Devamında; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, Vali Şefik Aygöl’ün konuşması, Türk Bayrağının  Vali Şefik Aygöl’e teslim edilmesi, folklor gösterisi, şiir ve müzik dinletileri, Mehmet Nuri Efendi Anaokulu ritm gösterisi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü spor gösterileri, Cumhuriyet Bayramı Spor Müsabakaları Ödül Töreni, Bilecik Yöresel Halk Dansları Topluluğu folklör gösterisi, tören geçişi, Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü sergisi ile sona erecek.

KURULUŞTAN KURTULUŞA 100. YIL MOTOSİKLET KORTEJİ

14.00: Yer Bozüyük Metristepe Anıtı’ndan Söğüt Ertuğrul Gazi Türbesi

MEKTEPTEN MECLİSE 100. YIL ARMAĞAN KİTABI TANITIMI

16.00 Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi

 CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ:

19:45 Cumhuriyet Meydanı 

GAMZE ELMAS