Bilecik Belediyesi ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığı tarafından Cumhuriyet Mahallesi'nde Hıdırellez etkinliği düzenlendi. Programa Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Cem Çevik ve birçok vatandaş katıldı.

Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, etkinlik kapsamında yapılan programda vatandaşlarla bir araya gelerek mahalleyle ilgili talepleri ve gerçekleştirilecek projeleri konuştu. Katılımcılar daha sonra Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Cem Çevik ve belediye iş birliğiyle düzenlenen Hıdırellez Pilavı'nda bir araya geldi. Pilav, vatandaşlara ikram edilerek baharın gelişi hep birlikte kutlandı. Programda konuşan CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, "Bilecik Cumhuriyet Mahallesinde düzenlenen hıdırellez etkinliğinde vatandaşlarımız ile buluştuk. 28 Mayıs'ta Demokrasi Baharında da buluşmanın sözünü verdik." ifadelerini kullandı.

Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı konuşmasında, "Cumhuriyet Mahallesinde vatandaşlarımızla bir araya gelerek mahallemizle ilgili talepleri ve yapacağımız projeleri konuştuk. Ardından Cumhuriyet Mahallesi Muhtarımız Cem Çevik ve belediyemiz iş birliği ile düzenlenen Hıdırellez Pilavı'nı vatandaşlarımıza ikram ederek hep birlikte baharın gelişini kutladık. Bahar hepimize sağlık, huzur ve bereket getirsin" dedi. Korkmaz Kesik

Editör: Korkmaz Kesik