Pazar günü gerçekleşecek olan 13. Cumhurbaşkanı ikinci tur seçimi öncesi 28. Dönem CHP Bilecik Milletvekili Aday Adayı Mustafa Aksu, basın açıklaması yayınlayarak Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek çağrısında bulundu.

Aksu, açıklamasında 21 yıldır iktidarda olan AK Parti hükümetinin politikalarını eleştirirken,  “Ergenekon ve Balyoz tertipleriyle Milli Ordumuza kumpas kuruldu.” dedi. “Değişime hava gibi, su gibi ihtiyaç vardır” diyen Aksu, Pazar günü gerçekleşecek olan 13. Cumhurbaşkanı ikinci tur seçimi için Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek istedi. Aksu, açıklamasında şunları aktardı:

“ORDUMUZA KUMPAS KURULDU”

Bütün demokratik sistemlerde yasama da, yürütme de millet adına anayasanın ve yasaların ortaya koyduğu hukuk sistemi çerçevesinde hareket eden çok önemli devlet organlarıdır. Meclisimiz yasaları yapar, şu andaki yönetim sisteminde Cumhurbaşkanı ve Bakanlar Kurulu ülkemizi yönetir.

Yirmi bir yıldan bu yana ülkemizi Ak Parti ve Cumhur İttifakı yönetmekte ve son beş yıldır ülkemizde tek adamın ağırlığının olduğu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi uygulaması vardır. Bu süre içerisinde yasamada da, yürütmede Cumhur İttifakı egemen oldu. Yasamanın ve yürütmenin aynı siyasi anlayışa teslim edilmesinin kuşkusuz ülkemizin istikrarı açısından faydalı tarafları oldu. Ancak, faydalı olmayan tarafları da oldu. Örneğin bu süre zarfında başta Tekel ve Telekom olmak üzere ülkemizin çok önemli iktisadi kuruluşları değerlerinin altında özelleştirildi. Ergenekon ve Balyoz tertipleriyle Milli Ordumuza kumpas kuruldu.

“FETTULLAH GÜLEN HAREKETİ İLE BİRLİKTE YÜRÜNDÜ”

Fettullah Gülen hareketinin ABD emperyalizminin aparatı olduğunun Atatürkçü aydınlar tarafından yazılıp çizilmesine karşın bu uyarılar dikkate alınmadı, aksine ve inadına Fettullah Gülen hareketi ile birlikte yüründü.  Kozmik odaya Fetö'nün girmesi sağlandı. Açılım sürecinde PKK Terör Örgütü üyelerinin pişman olmamalarına karşın Habur'da kurulan Çadır Mahkemesi kararıyla ülkemize girişlerine izin verildi. Bu terör elemanları sonraki süreçte ülkemizin her yerine patlayıcı soktular, hendekler kazdılar, olaylar çıkardılar. Suriye iç savaşında yangına körükle gidildi. Suriye ve Irak merkezi hükümetleriyle değil, kendi ülkelerini karıştırmak isteyenlerle iş tutuldu. Ülkemizin deprem ülkesi olmasına karşın sağlam olmayan binalar için İmar Affı çıkarıldı. 6 Şubat 2023 Güneydoğu depreminde hızlı hareket edilemedi.

“METAL YORGUNLUĞU VAR”

Seçim öncesinde Memurlar için 3600 ek gösterge düzenlemesinin yapılması, EYT sorununun eksik de olsa çözümlenmesi, Savunma Sanayi alanında büyük ilerlemeler sağlanması, siyasi iktidarın yaptığı olumlu ve takdir edilmesi gereken işlerdir.

Genel olarak baktığımızda siyasi iktidarda metal yorgunluğu vardır. Bu metal yorgunluğu, ağırlaşan ekonomik sorunlarımıza çözüm üretememe olarak yansımaktadır.

“PKK’NIN SALDIRISINA UĞRAYAN TEK LİDER”

Milletimiz 14 Mayıs Milletvekili Seçimlerinde Cumhur İttifakı bileşenlerine Meclisimizde çoğunluk olarak yasama yetkisi verdi. Hayırlı ve uğurlu olsun. Şimdi de büyük milletimize düşen tarihsel görev, şimdiye kadar hiç denenmemiş, görev yapma aşkıyla yanıp tutuşan, gariban bir aileden gelen ve zor koşullarda okuyup devletimizde 27 yıl hesap uzmanı olarak görev yapmış olan, PKK Terör Örgütü elemanlarının saldırısına uğramış tek lider olan, umreye gitmiş samimi Müslüman, dürüst-vatansever-demokrat-cumhuriyet değerlerine yürekten bağlı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na ve her biri farklı görüşlere sahip ekibine 28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı İkinci Tur Seçiminde oy verip yeni bir dönemi başlatmaktır.

"CUMHUR MECLİSE, MİLLET İKTİDARA..."

Böyle bir değişime hava gibi, su gibi ihtiyaç vardır. Bu değişimin kaybedeni olmayacaktır. Mecliste Cumhur İttifakı çoğunluğunun olması, iktidarın da Millet İttifakına verilmesi, her siyasi anlayışın ülkemizin ve milletimizin çıkarları, her türlü sorunun kökten çözümlenmesi anlamında milli birlik ve dayanışma ruhuyla taşın altına ellerini koymaları bakımından bana göre anlamlı olacaktır.

O halde parola şudur: "CUMHUR MECLİSE, MİLLET İKTİDARA..." Korkmaz Kesik

Editör: Korkmaz Kesik