Bilecik'te Cumhur İttifakı'nı oluşturan siyasi partiler, Cumhuriyet Meydanı'nda bir miting düzenledi. Miting öncesi Cumhuriyet Caddesi'nden başlayarak şehir merkezinde yürüyüş yapıldı. Mitingde Cumhur İttifakı'nda yer alan partilerin il başkanları ve milletvekili adayları konuşma yaptı.

AK Parti Bilecik Milletvekili adayı Halil Eldemir, mitingde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı'nın liderliği altında yapılan çalışmaların saymakla bitmeyeceğini belirtti. Ayrıca, rakiplerinin liderimizle aynı seviyede eserleri olmadığı için onu "tek adam" olarak nitelendirdiğini ve bir araya gelerek ittifak yaptıklarını söyledi. Eldemir, konuşmasında şunları söyledi:

“Bugün Bilecik yürüyüşümüzü coşkuyla tamamladık. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 20 yıldır yapılanlar saysak bitmez. Yapılacakları anlatsak anlat anlat bitmez. Sayın Cumhurbaşkanımızın karşısına eserleri ile çıkamayanlar onu tahkir etmeye çalışarak onu ‘tek adam’ diyerek yaftalayarak milletin karşısına çıkıyorlar. Sadece siyasi yarış olarak karşısına çıksalar, Kendi başlarına çıkmış olsalar alacakları oy biliyorlar. Boylarının ölçüsünü de alacaklarını biliyorlar.

Onun için bir araya geliyorlar, masalar kuruyorlar. Kendileri dahi bu masalara inanmıyorlar. Bazıları bu masaya “kumar masası” diyor. Bazıları bu masaya “ihanet masası” diyor. Bunları söyleyenler de kendilerinin içinde. Ne yaparsanız yapın, ister masayı yedili kurun ister yetmişli kurun. Birbirine güvenmeyen adeta yaptıkları mutabakatla Cumhurbaşkanı yardımcıları sayıları artırarak güvenmedikleri bir cumhurbaşkanını kukla bir cumhurbaşkanına milletin karşısına çıkarmaya çalışıyorlar. Kukladan Cumhurbaşkanı olmaz, milletin ittifak yaparak da güvenmediği adamdan da Cumhurbaşkanı olmaz. Bu da yetmiyor terör örgütünden medet umuyorlar. Van'da başka konuşuyorlar Yozgat'ta başka konuşuyorlar. Terör örgütünün liderini dışarı çıkaracağız diyorlar.

HDP'nin eski genel başkanını dışarı çıkaracağız diye vaatte bulunuyorlar. Kandilde açıklama yapıyor diyor ki “bir oyu yeşile bir oyu da Kılıçdaroğlu'na vereceksiniz” diyor. Biz de cumhurbaşkanlığı makamı kutsaldır. Devletin başıdır aynı zamanda başkomutandır. Kandilin desteklediği adamdan Cumhurbaşkanı olmaz.”  Korkmaz Kesik

Editör: Korkmaz Kesik