2023 yılında yapılacak genel seçimler için CHP'den Bilecik Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan Mustafa Aksu, gazetemizi ziyaret etti. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Cafer Elmas’a açıklamalarda bulunan Aksu, “siyasette artık bir şeylerin değişmesi gerekiyor. Meclis’te işçinin, emekçinin, memurun, esnafın sesi olmak istiyorum”dedi.

“TECRÜBELERİMİ SİYASETE AKTARMAK İÇİN ADAY ADAYI OLDUM”

CHP’den Bilecik Milletvekili olarak seçildiği takdirde hem Bilecik’te, hem de Türkiye’de olumlu anlamda bir değişimin başlangıcını yapmak istediğini vurgulayan Aksu, şöyle konuştu:

30 yıl kamuda resmi görevim var. Doğu’da, Batı’da, Bozüyük ilçesinde öğretmenlik yaptım. Bunun dışında sendikalarda, derneklerde aktif olarak görev aldım. Kısa da olsa bir basın hayatım oldu. Çeşitli gazetelerde yazarlık yaptım.

Diğer yandan kooperatifçilik hayatım da var. Bu çalışmalarımın sonucunda elde ettiğim birikimleri siyasette değerlendirmek üzere Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bilecik Milletvekili Aday Adayı oldum.

“HALKIN TEMSİLCİSİ OLMAK İSTİYORUM”

Siyasette bir şeylerin değişmezi lazım. Öncelikle siyasal ilişkiler çok dostane bir şekilde ilerliyor. İlişkilerin fikir tartışmasına, üretkenliğe dayanması gerekir. Her görüşten insanın fikrine danışarak iş yapmak gerekir.

Ayrıca, genel olarak parası olanlar siyaset yapıyor. Şimdiye kadar parası olmadan siyasete atılan kişi sayısı çok azdır. Meclis’te işçi, emekçi, üretici, memur, esnaf adına siyasette bir temsilci yok. Buradaki yapıyı değiştirmek gerekir. Onların da bir temsilcisi olsun, sesi, sözü olsun. Bunları sağlamak için, halkın temsilcisi olmak istiyorum.

“BASINA ÖNEM VERİYORUM”

Yerel ve genel basına önem veriyorum. Basında çıkan eleştiriler benim için bir uyarı kaynağıdır. Eleştiri ne kadar ağır da olsa siyasetçinin kendisine çeki düzen verme anlamında bundan yararlanması lazım. Benim bakış açım bu şekilde.

“ÜRETEN, ŞEFFAF BİR TOPLUM HALİNE GELMEMİZ GEREKİYOR”

İktidar olma durumunda ülkemizin her şeyine katkı sağlamak lazım. Öncelikle Cumhuriyetimizi demokrasi ile üretim ekonomisi ile taçlandırmak gerekir. Daha şeffaf, daha demokratik, düşünen, üreten bir toplum haline gelmemiz lazım.Üretim ekonomisini güçlendirmek gerekir.

“TÜRKİYE’NİN EKONOMİSİ ÇOK DENGESİZ”

Türkiye’nin sorunları büyük. Özellikle ekonomisi  çok dengesiz. Bir yön duygusu yok, nereye gittiği belli değil. Zaman zaman piyasadaki mallara zam yapılıyor ama bu zamlar, yüzde 500’leri buluyor. Bir dengesizlik var, öncelikle bunları düzeltmek gerekiyor.

“PROJELERİMİ GENEL MERKEZE DE SUNACAĞIM”

Bunlarla ilgili birtakım projelerim var. Onları da ileriki zamanlarda açıklayacağım. Eğitim nasıl olmalı, tarımı kalkındırmak için ne yapmak lazım, dış politika nasıl olmalı. Her alanda kendi düşüncelerimden oluşan ve vatandaşlardan aldığım düşünceleri bir projeye dökerek bunları Genel Merkeze de sunacağım. İnşallah aday durumuna geliriz, 1. sırada oluruz. Hem Bilecik’imize, hem de ülkemize bir değişimi başlatmak adına olumlu yönde üretkenliği artırmak adına bu sürece katkı yapmak istiyorum.”

MUSTAFA AKSU KİMDİR?

Akdeniz Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunuyum. 30 yıl 5 ay öğretmenlik yaptım. Eğitim İş Sendikası Kurucusu Kurucu MYK ve 1. Dönem MYK Üyesiyim. ADD Başkanlığı ve Yöneticiliği yaptım. Bozüyük Dostları Derneği’nin Kurucu Başkanıyım, 4 yıl Başkanlığını yaptım. Boz-İş-Koop, kurucusuyum. Çeşitli gazetelerde yazarlık yaptım, 2 çocuk babasıyım.

Editör: TE Bilişim