Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ali Özdemir ve Merkez İlçe Başkanı Melih Karaçam, CHP’nin Bilecik Belediye Başkanı Aday Adayları; Melek Mızrak Subaşı, Orhan Yavuz Osmanoğlu ve Seyfi Özgen ile bir araya gelerek birlik yemeği düzenledi. Yaklaşan yerel seçimlerde yapılacak çalışmalar üzerine konuşuldu.  Yemekte birlik mesajı verilirken seçim sürecinde birlikte çalışmak için ortak kararlar alındı. 

Yemeğe ilişkin basına servis edilen fotoğrafta ise Bilecik Belediye Başkanı Aday Adayı Seyfi Özgen’in İl Başkanı Özdemir’in yanında yer alması ve diğer iki aday adayı olan Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı ve Orhan Yavuz Osmanoğlu’nun Özdemir’in karşısında oturması dikkat çekti.

Siyasi kulislerde mevcut il yönetiminin Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen’e il başkanına destek verme şartıyla Bilecik Belediye Başkan Adaylığı için destek verdiği konuşulurken, Aday Adayı Seyfi Özgen’in, İl Başkanı Özdemir’in yanında poz vermesi tartışmaları da beraberinde getirdi.

CHP İl Başkanı Ali Özdemir’in belediye başkan adayının belirlenmesi sürecinde parti içerisinde ön seçim baskısı yaptığı ve Belediye Başkanı Adaylığında Seyfi Özgen’i desteklediği siyasi kulislerde konuşulurken, böyle bir fotoğraf karesi verilmesi dikkatlerden kaçmadı. Korkmaz Kesik

Editör: Korkmaz Kesik