CHP İl Genel Meclisi Üyesi adayları, Bilecik’in köylerini gezerek projelerini anlatmaya devam ederken köyde yaşayan vatandaşlardan 31 Mart Yerel Seçimlerinde destek istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi, 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında şehir merkezindeki sivil toplum kuruluşları, sanayi kuruluşları ve esnaf ziyaretlerinin yanı sıra köy ziyaretlerine de devam ediyor. Bu kapsamda  Koyunköy ve Abadiye’deki köy ziyaretlerine İl Genel Meclisi Üyesi adayları ile beraber CHP İl Başkanı Ali Özdemir ve Merkez İlçe Başkanı Melih Karaçam da katıldı.

CHP İl Başkanı Ali Özdemir, ziyarette yaptığı konuşmasında ülkenin ekonomik durumu içerisinde çiftçinin, köylünün, emeklinin halinin kötü olduğunu belirtti. Yerel seçimlerde iktidarın değiştirilemeyeceğini söyleyen Özdemir, ‘iktidara uyarı olarak bir sarı kart gösterilmesi gerekir’ diyerek köy halkından destek istedi.

CHP İl Genel Meclisi 1. Sıra adayı İsmail Hakkı Elmas ise yaptığı konuşmada İl Özel İdaresinin ve İl Genel Meclisinin yetkilerini anlattı. Elmas, İl Özel İdaresinin yatırım programının ve bütçesinin İl Genel Meclisi tarafından yapıldığını, CHP’nin mecliste çoğunluk olması durumda köylere; yol, su, kanalizasyon ve sulama projelerinin dışında köylerin kalkınması için; tohum, gübre, fide ve ekipman teminine yönelik destekleme projeleri yapılarak çiftçilere katkı sağlanabileceğini belirtti.

Kaynak: KORKMAZ KESİK