CHP İl Başkanı Metin Yaşar, gazetemize yaptığı açıklamada; AK Parti’nin seçim kampanyası kapsamında il il dolaştırdığı, Vali Kemal Kızılkaya’nın makam aracı olarak kullandığı TOGG’un İnhisar’daki ilkokul öğrencilerinin eğitimine ara vererek tanıtılmasına tepki gösterdi.

TOGG’un reklamına Bilecik’teki öğrencilerin eğitimlerine ara verilmek suretiyle alet edildiğini belirten Yaşar, “Vatandaşın üç kuruşla çıktığı pazardaki yangın memleketi sarmışken, her yandan haksızlık, adaletsizlik sesleri yükselirken her zaman yaptıkları gibi görmezden, duymazdan bilmezden geliyorlar. Bozduklarını düzeltmeye çalışmaktan başka vaadi olmayan iktidar, seçim kampanyası için TOGG’u kullanıyor.

Bilecik’te de Vali Kemal Kızılkaya’nın makam aracı olarak kullanılmaya başlayan, her gün reklamları yayınlanan TOGG aracı ilçe ilçe dolaştırılarak iktidar temsilcilerinin oy isteme aracına dönüştü.

Bunun en vahim örneklerinden biri de İnhisar ilçemizde yaşandı. İlçedeki ilkokulda eğitime ara verilerek TOGG’un reklamı yapıldı. Bir ülkede en önemli iki temel eğitim ve sağlıktır. Bunlar insanların geleceğini, yani toplumun geleceğini belirler. Ama bu kafalarını oy kaygısıyla bozmuş zihniyet, küçücük çocukları bile eğitimlerinden alıkoyarak, TOGG’u tanıtma bahanesiyle kendi reklamlarını yaptılar. Bizler, TOGG aracının tanıtılmasına karşı değiliz. Fakat, bunun seçim öncesinde ve eğitim sırasında yapılmasını yanlış buluyoruz.

Bu yanlış  zihniyeti 28 Mayıs’ta tarihe gömmek için, eğitimin önüne, hiçbir propogandanın geçmediği bir Türkiye için sandığa gideceğiz. Türkiye’nin aydınlık bir geleceğe sahip olması için tüm vatandaşlarımızı da sandık başına bekliyoruz.” dedi. BETÜL KESİK

Editör: BETÜL KESİK