18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109'uncu yıl dönümü nedeniyle Bilecik’te anma ve kutlama programları düzenlendi.

İlk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programa; Vali Şefik Aygöl, Jandarma Eğitim Komutanı Tuğg. Uğur Ertekin, Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Burak Olgun, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Baro Başkanı Halime Kahraman, Vali yardımcıları, şehit yakınları, gaziler, kurum amirleri, siyasi parti ve TSK temsilcileri katıldı.

Vali Şefik Aygöl, Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya ve Bilecik Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Daha sonra saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Bilecik Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Hüsnü Avcı, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Avcı’nın konuşmasının ardından program Bilecik Şehitliği’nde devam etti. Saygı duruşu ve saygı atışının ardından şehit mezarlarına çiçekler konuldu. Vali Şefik Aygöl, şehitlik defterini imzalarken şehitler için dualar edildi.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği programla Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde devam etti.

Editör: Korkmaz Kesik