Bilecik Valiliği himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ortaklığında ilgili paydaş kamu kurum ve kuruluşların iş birliğinde; Milli Şuurumuzun geliştirilerek Çanakkale Ruhunun gelecek nesillere aktarılması; 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Anma Günü münasebetiyle, zaferimizin 108. Yıldönümünde T.C. Cumhurbaşkanlığı’nın 180 Günlük Eylem Planı’nda yer ‘’Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi’’ Bilecik’e geliyor.

1-2-3 Mart tarihlerinde Bilecik Merkez Cumhuriyet Meydanı’nda, 5-6 Mart tarihlerinde ise Bozüyük Cumhuriyet Meydanı’nda; 09:00/17:00 saatleri arasında ziyaretçileri ile buluşuyor.

‘’Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale’’ ilkesiyle 81 ilimizde 7’den 77’ye tüm ziyaretçilere kapılarını açan Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi içerisinde; Çanakkale Savaşları ile ilgili resimlerin, fotoğrafların, savaşta kullanılan ekip ve ekipmanlar, askeri üniformalar, mektupların ve dijital içerikler yer almaktadır. Çanakkale’ye gitme imkanı bulamayan tüm genç, yaşlı ziyaretçilerin müze konsepti ile bu duyguyu Bilecik’te yaşamış olacaklar.