Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Cafer Elmas, deprem felaketinin en yoğun yaşandığı yerlerden biri olan Hatay’da yaşananlara tanık olurken, bölgede ihtiyaç duyan insanlar için de desteklerde bulundu.

BİR ŞEHİR YOK OLDU

Hatay’daki enkaz bölgelerine giden Elmas, şahit olduğu tarifsiz acı anlarını sosyal medya hesabından an be an paylaştı. Yıkılan çok fazla sayıda eve halen ulaşım sağlanamadığını, kurtarma ekiplerinin yoğun çalışmaları olsa da durumun televizyon kanallarında gösterilenlerden çok daha vahim olduğunu, göçük altında kalan çok fazla kişiye koordinasyonsuzluk nedeniyle  yeterli yardımın ulaştırılamadığını  belirten Elmas, şehrin büyük ölçüde yok olduğunu, olumsuz hava koşullarının yanında büyük ölçülerde gıda ve mazot  sıkıntısı yaşandığını da kaydetti.

AFETZEDELERLE BİRARAYA GELEN ELMAS SESLERİNİ DUYURDU

Yetkililerle sürekli iletişim halinde olarak  kendisine enkaz altında kaldığı ve ulaşılamadığı bilgisi verilen kişileri de Jandarma Komutanlığında kurulan kriz merkezindeki  AFAD’a bildiren Elmas, Bilecik’e gelmek isteyen kişiler için de aracı oldu. Afetzedeler ile birlikte acılarını paylaşan Elmas, seslerini duyurmak için sosyal medyadan paylaştığı yayınlarını kesmedi.

İŞ MAKİNESİ GÖTÜRDÜ

Elmas,  iş insanı TSO meclis üyesi madenci dostu Murat Özçelik ile birlikte Hatay merkeze iş makinesi götürdü. Özçelik Maden’e ait ekipman ile deprem yerine giden ekip enkaz çalışmalarında beton yığınları altından  canlar kurtardı.

DEPREMLER DEVAM EDİYOR

İlk depremin ardından artçı depremlerin de devam ettiğini, her an sallanabildiklerini aktaran Elmas,

 Hatay merkezde tüm evlerin hasarlı olduğunu ve kimsenin evlerine giremediğini kaydeti.

HATAY MERKEZDEKİ DEPREMZEDELERE MELEK BAŞKAN YETİŞTİ

Cafer Elmasın Hatay'da olduğunu haber alan Bilecikli depremzede hemşerilerimiz, memleketlerine dönmek için yardım isterken, Elmas’ın bu çağrıyı Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı’na iletmesiyle Başkan Subaşı da duyarsız kalmadı.   Hatay merkezden 2 otobüs Bilecikli depremzedenin memleketlerine gitmesi sağlandı.

BİLECİK’TEN BELEDİYE, KURUM VE ÇOK SAYIDA KİŞİ  YARDIM ELİ UZATTI

TSO’nun  bölgede gıda  ve iş makinesi yardımı yaptığını, Bilecik Subaşı Yemek Sanayi tarafından yemek, Birlik ve Düzgün Ekmek tarafından poşet ekmek dağıtımı gerçekleştirildiğini belirten Elmas, birçok Bilecikli iş insanı, sanayici, esnaf, kepçe ve vinç sahiplerinin de deprem bölgelerine yardıma koştuğunu aktardı.