Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi bünyesinde, İş Yatırım Menkul Değerler Anonim Şirketi ortaklığı ile kurulan Trade Master Finans Laboratuvarının açılışı yapıldı.

Programın açılış konuşmasını, Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Feride Hayırsever Baştürk gerçekleştirdi. Program; Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsa İpçioğlu ile Rektör Şükrü Beydemir’in konuşmalarının ardından Trade Master Finans Laboratuvarının açılış kurdele kesimi ile devam etti.

Rektör Beydemir konuşmasında, “Trade Master Finans Laboratuvarımızda Sermaye piyasalarına ilişkin güncel verilerin kullanılabilecek olması önem taşımaktadır. Güncel gelişmeler ve haberlerin aynı ekrandan takip edilebilmesi, işlem yapmanın ötesinde veriler üzerine analiz ve araştırma yapılabilme imkânı sunması da laboratuvarımızın bir diğer faydası olacaktır. ” cümlelerine yer verdi.

İş Yatırım Menkul Değerler Anonim Şirketi Kurumsal İletişim Direktörü Sinem Cireli ise bu proje ile öğrencilerin teoride edindiği bilgileri gerçek zamanlı olarak uygulamaya dökebilmelerini amaçladıklarını söyledi.

Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.NEVZAT KAPTAN

Editör: BETÜL KESİK