Türk Sağlık Sen Bilecik Şube Başkanı Ozan Genç, Türk Sağlık-Sen 11. Şube Başkanları ve Yönetim Kurulları toplantısında bir kez daha kamu ve sağlık çalışanları adına taleplerini dile getirdi.

Memura Ocak ayında yeniden değerleme oranı kadar; %58 zam ve ilave %10 refah payı verilmesi gerektiğini söyleyen Genç, “Bizim derdimiz memurun “Alım Gücünü” artırma derdidir. Memurun derdi de geçimdir.

Ocak ayında kamu çalışanlarına %15 değil, 2023 yeniden değerleme oranı olan %58 zam yapılmalı ve % 10’luk bir refah payıda buna ilave edilmelidir.

Enflasyon farkı bir zam değildir, refah payı olmadan da reel olarak alım gücünün artmayacağı bir gerçektir. Mücadelemiz bunun içindir.

Ayrıca sağlık çalışanlarının taban ve teşvik ödemeleri yükseltilmeli, nöbet ücretleri ve giyim yardımı gibi kalemler günümüz şartlarına uygun birer ücret haline getirilmelidir.

Pandeminin kahramanı sağlık çalışanlarımızın ekonomileri mutlaka iyileştirilmeli, sosyal ve özlük haklarında kayda değer düzenlemeler yapılmalıdır.” İfadelerini kullandı. KEMAL ATLAN

Editör: BETÜL KESİK