Teknoloji ve yenilik alanında Türkiye'nin en büyük organizasyonu olan TEKNOFEST2024 Savaşan İHA Yarışması heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Prof. Dr. Harun Mindivan’ın danışmanlığını yaptığı Astron takımı büyük bir başarıya imza attı.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknik Yeterlilik Formu (TYF) sonuçlarına göre Bilecik Şeyh Edebali Üniversitelimizden başarılı bulunan tek takım olduğu için Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi TEKNOFEST Değerlendirme Kurulu tarafından yapılan toplantıda ön elemeyi geçerek 100 Bin TL destek almaya hak kazandı.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinin adını bir kez daha duyurarak başarılarına bir yenisini ekleyen Astron takımını tebrik ediyoruz. Bu önemli başarı, üniversitemizin teknoloji ve yenilik alanındaki çalışmalarına verdiği önemin bir göstergesi olarak ön plana çıkıyor.

Şimdi gözler, yarışmanın heyecan dolu finaline çevrildi. Astron ekibi, Adana'da düzenlenecek olan TEKNOFEST finalinde üniversitemizi en iyi şekilde temsil edecekleri için heyecanlı ve hazır. Tam Bağımsız Türkiye'nin Festivali olan TEKNOFEST, teknoloji tutkunlarını bir araya getirerek geleceğin mühendislerine ilham vermeye devam ediyor.

Kaynak: BETÜL KESİK