Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), Diyanet İşleri Başkanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen "Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES)" projesi, Türkiye genelindeki okulları bir araya getirerek öğrenciler arasında dayanışmayı teşvik ediyor.
Bu kapsamda, Bilecik'te faaliyet gösteren Bozüyük Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, ÇEDES ve Bilecik Eğitimde Nitelik ve Vizyon Programı (BİL-EN) çerçevesinde Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde bulunan Yalınsaz İlkokulu öğrencilerine yönelik anlamlı bir yardım kampanyası düzenledi.

   
Bozüyük Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, kendi elleriyle hazırladıkları atkı, bere ve isme özel kitap ayraçları gibi sıcak hediyelerle birlikte Yalınsaz İlkokulu öğrencilerini sevindirdi. Bu yardım kampanyası, öğrenciler arasında kardeşlik köprüsü kurulmasına ve birbirlerine destek olma bilincinin pekiştirilmesine katkı sağladı.
ÇEDES projesi ve Bilecik Eğitimde Nitelik ve Vizyon Programı çerçevesinde gerçekleştirilen bu güzel yardım kampanyası, öğrenciler arasında dostluk ve paylaşma duygularını güçlendirdi, aynı zamanda toplumsal sorumluluk bilincinin gelişimine katkı sağladı. Korkmaz KESİK
 

Editör: HASAN GÜNER