İstanbul Sanayi Odası 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması açıklandı.

Listede Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı 10 firma yer aldı. Listeye; bu yıl 2023 listesine oda üyeliği bulunan, Eti Gıda, Şenpiliç Gıda, Esan Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, Türk Demir Döküm, C.P.Standart Gıda, Vitra Karo, Bien Yapı Ürünleri, Zorluteks Tekstil, Kipaş Kağıt firmaları ilk 500 listesine adını yazdırdı.

Araştırma sonuçlarının ardından açıklama yapan Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Veli Çelik, “İstanbul Sanayi Odası'nın tüm ülke çapında yaptığı Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2023 araştırmasında ilçemizde faaliyet gösteren firmalarımızın yer alması Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.

Her yıl İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesinde Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odamıza kayıtlı ağırlıklı olarak üretim faaliyeti ilçemizde bulunan on 10 firma yer almıştır.

Bu gelişmenin bir tesadüf olmadığını özellikle belirtmek isterim Bozüyük küçük bir ilçe olmasına rağmen bugüne kadar bünyesinde bulundurduğu ciddi sanayi kuruluşlarıyla ülke ekonomisine gerek ihracat gerekse de istihdam anlamında uzun yıllardır ciddi katkılar sunmaya devam etmektedir.

Son dönemde Bozüyük Organize Sanayi Bölgemizde ve İlçemiz genelinde yaşanan canlılık ve yeni yatırımlar Kent ekonomisinin ve buna bağlı olarak önümüzdeki yıllarda daha fazla yeni yatırımcının bölgemize geleceğinin müjdesini vermektedir.

Bu haliyle bakıldığında zaten sürekli dışarıdan göç alarak büyüyen bir ilçe olan Bozüyük bundan böyle yeni yatırımlar ile büyümesini ve ülke ekonomisine katkısını daha da arttırarak devam ettirecektir.

Ülkemizin adeta ekonomik ve sanayi merkezi durumundaki İstanbul gibi bir şehre çok yakın konumda bulunan ilçemizi, yatırım yapmak amacıyla önümüzdeki günlerde sanayicilerimizin daha da çok tercih edeceklerine inanıyorum.

Bu vesile ile bugüne kadar üretimleri, istihdamları ve Ülke Ekonomisine sağladıkları Katma Değer ile Odamız Üyesi olmalarından gurur duyduğumuz firmalarımıza teşekkür ederiz.”dedi.

Kaynak: NEVZAT KAPTAN