Türkiye’nin dört bir yanından gelen binlerce emekli CHP’nin düzenlediği Büyük Emekli Mitingi’nde buluştu.

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, İl Başkanı Ali Özdemir, il teşkilatı, emekliler, Bilecik  DİSK Emekli-Sen ve Tüm Emeklilerin Sendikası temsilcileri  CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in ev sahipliğinde Ankara'da düzenlenen Büyük Emekli Mitingi'ne katıldı.

CHP lideri Özgür Özel'in çağrılarının ardından, binlerce kişi Ankara’da  Tandoğan Meydanı'nı doldurdu. Bilecik de dahil olmak üzere farklı illerden gelerek sabah erken saatlerden itibaren meydanı doldurmaya başlayan emekliler, taleplerini dile getiren sloganlar attı.

Mitingde konuşan Özel, "Açıklanan emekli maaşları, gelecek yoksulluğun habercisiydi. Türkiye'nin 81 ilinden gelen emeklilerin sesi olacağız. Başımızda bir gulyabani var. Gulyabani IMF değil. Ama IMF hayaleti aramıza dolaşıyor. Mehmet Şimşek, bu gulyabanini al Saray’a git" dedi.

CHP lideri ayrıca Erdoğan ve Bahçeli'ye de çağrı yaptı

SUBAŞI, “YANLARINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Emeklilerin her zaman yanlarında olacaklarını kaydeden Başkan Subaşı, “Yoksulluk ve açlık sınırının altında ücretlerle yaşamaya mahkum edilen emekli vatandaşlarımızın sesini duyurmak ve insan onuruna yakışır bir hayat geçirmelerini sağlamak için her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz.”dedi.

Kaynak: BETÜL KESİK