Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne eşini getiren Halis Emre S., eşiyle birlikte ultrason odasına girmek istediği ancak içeriye alınmadığını öne sürerek tartıştığı sekreter Salih Aydoğdu ile Radyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Mesut Furkan Yazar'ı darp etti. Doktor Yazar'ın beyaz kod vermesi üzerine gözaltına alınan şüpheli, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Eşiyle birlikte Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi radyoloji bölümüne gelen Halis Emre S., iddiaya göre randevu saatine geç kaldı. Eşine yeniden sıra numarası verilen Halis Emre S'. eşiyle birlikte, bir kadın hastanın bulunduğu ustrason odasına girmek istedi. Bölüm sekteri Salih Aydoğdu'nun, içeride bayan hasta olduğunu ve üzerini giyindiğinden dolayı içeriye alamayacağını söylemesi üzerine aralarında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Halis Emre S., Aydoğdu'nun gömleğini yırtarak boğazını sıktı. Bu sırada içeride hasta muayenesi yapan ve araya giren  Radyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Mesut Furkan Yazar'a da saldıran şüpheli, doktorun beyaz kod vermesi üzerine güvenlik görevlileri tarafından yakalandı. Darp edilen sekreter ve doktor, darp raporu alarak şüpheliden şikayetçi olurken, polis ekiplerine teslim edilen Halis Emre S., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olayın ardından diğer doktorlar, arkadaşlarına yapılan saldırı nedeniyle hasta bakmayacaklarını söylemesi üzerine öğlene kadar hiçbir hasta kabul edilmedi. Hastane yönetiminin araya girmesiyle doktorlar hasta kabulüne tekrar başladı. Öğlene kadar randevusu olan hastaların ise en yakın tarihe yeni randevu verildiği belirtildi