2024 yılında Bilecik’ten Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Organizasyonu ve Acentalar ile hacca gidecek hacı adaylarına yönelik Hac Hazırlık Semineri yapıldı.

İki gün seren seminerin ilki Kayıboyu Cami Toplantı Salonunda İl Müftü Yardımcısı Sabri Bağcı’nın sunumuyla gerçekleştirildi.

Hacı Adaylarına Suudi Arabistan Krallığı Hac ve Umre Bakanlığı, Paravan-Hayali olarak kurulan bazı Seyahat Şirketlerinin, Hac Yolcularının üzerinden umut tacirliği yapmalarına ve onların duygularının istismar edilerek dolandırılmaması konusunda önemli uyarılarda bulunuldu.

Hac ve Umre Bakanlığı, umre, seyahat, işçi ve ziyaret gibi vizelerle Hac İbadetinin asla yapılamayacağı konusunda Hacı adayları uyarılırken, Hac ve Umre Bakanlığının, ilgili ülkelerin hac organizasyonu yapan sorumlu ve yetkilileriyle (Diyanet İşleri Başkanlığı ve Yetkili Seyahat Acenteleri) ile irtibat halinde olarak gerekli koordinasyonu sağlamakta olduğunu ve resmi organizasyon dışında herhangi bir oluşuma itibar edilmemesi konusunda uyarılarda bulunduğu belirtildi.

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY