İnşaat Mühendisleri Odası Bilecik Temsilciliği ve Mimarlar Odası Bilecik Temsilciliği bünyesinde düzenlenen değerlendirme toplantısında; Bilecik Belediyesi, Söğüt Belediyesi, Osmaneli Belediyesi, İnşaat Mühendisleri Odası Bilecik Temsilciliği, Mimarlar Odası Bilecik Temsilciliği, Jeoloji Mühendisleri Odası Bilecik Temsilciliği ve Yapı Denetim Kuruluşları bir araya geldi. Bilecik Belediyesi Vadipark Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda 6 Şubat Kahramanmaraş depremi masaya yatırıldı.

İMO Bilecik Temsilcisi Mustafa Ergin Gündüz ve Mimarlar Odası Bilecik Temsilcisi F. Didem Mean' ın açılış konuşmalarının ardından hasar tespit çalışmalarına katılan inşaat mühendisleri ve mimarlar, edindiği deneyim ve tecrübeleri aktardılar.

Yapılan uygulama hataları, zeminden kaynaklı gerçekleşen yapı hasarları, kaçak yapıların ciddi hasarlara sebep olduğuna değinildi. Bilecik il ve ilçelerinde yeni yapılarda alınacak tedbirler ve denetimler hakkında fikir alışverinde bulunuldu. Son olarak Bilecik ilinin depremselliği hakkında konular görüşüldü.