Bilecikspor eski Başkanı Aydın Avcı, Bayırköyspor’un BAL Ligi hakkını Bilecikspor’a devretmesini desteklediğini vurgularken, bu sürecin yaşanmasını sağlayan başta Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Bayırköyspor Kulüp Başkanı Okan Kızmaz ve Bilecikspor Kulüp Başkanı Ali Muyşin’e, ayrıca Bilecikspor ve Bayırköyspor Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarına şükranlarını sunduğunu ifade etti.

Bilecikspor’un ayağa kalkmasında ve bugünlere gelmesinde büyük rolü olduğu bilinen eski Başkan Aydın Avcı, “Bayırköyspor'un BAL Ligi’nde elde ettiği hakları Bilecikspor'a devretmesi de futbolun birleştiriciliğine en muhteşem örnektir” diyerek, Bilecikspor’a hakettiği desteğin verilmesi durumunda iyi yerlere geleceğine inancının tam olduğunu dile getirdi.

Aydın Avcı, sosyal medya hesabından yaptığı birliktelik paylaşımında, “mahallemizin, sokağımızın, yaşadığımız ilçenin adı, mesleğimiz, siyasi görüşümüz, hayata bakışımız farklı olsa da hepimiz aynı toprağın çocuklarıyız.

Bizler Bilecikliyiz.Bunun ne kadar güçlü bir birleştirici unsur olduğunu en çok Bilecik sınırları dışında bir hemşehrimizle karşılaştığımızda hissederiz. Onun hangi ilçeden, hangi köyden olduğunun önemi yoktur. Bilecikspor'a Başkanlık yaptığım dönem boyunca benim için Bayırköyspor kıyasıya mücadele ettiğimiz bir rakip takımdı. Ancak BAL Ligi’ne katılıp Bilecik'i il dışında temsil etmeye başladığı andan itibaren hepimizin takımı oldu. BAL Ligi’nde de son derece başarılı bir sezon geçiren Bayırköyspor hepimizi gururlandırdı. Zaten bizi futbola bu kadar bağlayan büyü de buydu. Bizleri amansız bir rekabetin içine sokup sonunda bizi birbirimizin taraftarı yapabiliyordu. Bayırköyspor'un BAL Ligi’nde elde ettiği hakları Bilecikspor'a devretmesi de futbolun birleştiriciliğine en muhteşem örnektir.

Buna öncülük eden Bayırköy Belediye Başkanı Sayın Mustafa Yaman ile değerli dostlarım Bayırköyspor Kulüp Başkanı Okan Kızmaz ve Bilecikspor Kulüp Başkanı Ali Muyşin’e, ayrıca Bilecikspor ve Bayırköyspor Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Son olarak da şunu belirtmek isterim: Bilecikspor artık tüm Bilecik'in takımıdır ve il sınırlarında yaşayan herkes kulübün potansiyel taraftarıdır. Tabii bu durum Bilecik'teki tüm kişi ve kurumlara daha fazla sorumluluk yüklemektedir. Bilecikspor'a hakettiği destek verildiğinde en iyi yerlere gelebileceğine olan inancım tamdır” dedi.