Bilecikli sporcu Hayriye Nur Arı, Mısır’da adeta tarih yazdı.

Mısır’da düzenlenen Akdeniz u23 Atletizm Şampiyonası'na katılan Türk sporcu Hayriye Nur Arı, üç adım atlama branşında altın madalya kazandı.

Başarılı genç sporcu Arı, 12 Akdeniz ülkesinin katılımıyla Mısır’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Akdeniz u23 Atletizm Şampiyonası’nda, üç adım atlama branşında elde ettiği şampiyonlukla Türkiye’ye büyük bir gurur yaşattı.

Etkileyici atlayışlarıyla rakiplerini eleyen Arı, zirveye çıktı.

Binlerce sporseverin nefeslerini tutarak izlediği final yarışmasında, kendine olan güveni, azmi ve kararlılığı ile piste çıkan sporcumuz, nefes kesen bir performans sergileyerek atlayışlarını ustalıkla gerçekleştirdi ve büyük bir zafer elde etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, Hayriye Nur Arı’yı tebrik ederek “Ulusal ve Uluslararası düzeyde sporcularımız her geçen gün başarılarına bir yenisini daha ekliyor. İlimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil eden sporcularımızın madalya elde etmesinden mutluluk duyuyoruz. Bizlere ve tüm Türkiye’ye bu gururu yaşatan sporcumuzu, antrenörümüz Mert Moralı’yı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.” dedi.

Kaynak: MEHMET ÖZGÜR