Çaltı Köyü’nde Muhtarlık seçimi tekrarlanacak.

31 Mart yerel seçimlerinde Söğüt’ün Çaltı Muhtarı Ali Pazvant seçilmişti. Seçimin ardından Muhtar Pazvant’ın YSK tarafından yapılan incelemede evrak eksikliği olduğu tespit edildi ve seçimin tekrarlanmasına karar verildi.

Yeni seçim, 2 Haziran Pazar günü yapılacak.

Seçimin yenilenmesiyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Muhtar Pazvant, “Hodri meydan”dedi.

Pazvant, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Hep beraber haydi seçime

Çaltı Köyüm tüm oyunların farkında

Benim dediğim adam olsun Çaltı ne olursa olsun mantığı Çaltı’da bitmiştir hizmeti özlemiş Çaltıda hizmetin önüne kimse geçemeyecektir.

Kıymetli ve çok değerli köylülerim

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimi'nde sizlerin teveccühü ve desteğiyle Çaltı Muhtarı olarak seçilmiş bulunmaktayım. Bu seçimi sizlerin takdiriyle en yakın rakibimizden 160 oy fazla alarak seçimi açık ara farkla galip olarak tamamlamıştık. Adeta bir demokrasi şöleni olarak tamamladığımız seçim döneminde maalesef bazı kişilerin haksız ve mesnetsiz iddiaları ve iftiraları ile karşılaştık. Elbette bu iftiralara halkımız gereken cevabı sandıkta verdi. Sizlerin desteğiyle ve "Halka hizmet Hakka hizmettir." düsturuyla çıkmış olduğumuz bu yolda, çok şükür muvaffak olduk. Lakin aynı çevrelerin türlü oyunlarla seçim sonucuna olan itirazları sonucu, seçimin yenilenmesine karar verilmiştir. 2 Haziran Pazar günü yapılacak olan ara seçimde, halkımızın desteğiyle tekrar çoğunlukla ve bir önceki seçimden daha fazla oy farkıyla galip çıkacağımızdan şüphemiz yoktur. Ara seçimde seçilmemize engel herhangi bir durum söz konusu değildir, Yüksek Seçim Kurulu'na bu konuya ilişkin başvurumuz tamamlanmıştır. 2 Haziran Pazar günü yapılacak ara seçimde tekrar oylarınıza ve Çaltı Muhtarı olarak hizmetinize talibim. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım.”

Kaynak: EMİNE TÜRKSOY