Bulaşıcılık oranı çok daha yüksek olan ve Türkiye çapında sağlıkçıları alarma geçiren Delta Varyantına Bilecik’te de rastlanırken her geçen günde arttığı öğrenildi.

İlk kez Hindistan’da ortaya çıkan Delta Varyantı tüm dünyada hızla yayılırken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’de de birçok ilde Delta Varyantı’na rastlandığını açıklamıştı.Ne var ki,Bilecik’te de son alınan bilgilere göre;Covid-19 bulaş riski yeniden yükselişe geçerken ilimizde Delta Varyantı’na rastlandığı öğrenildi.

BİLECİK’TE VAKALAR YİNE ARTIŞA GEÇTİ

Bilecik Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde son edinilen bilgilere göre;yoğun bakım ünitesinde 6 kişinin, serviste ise 15 kişinin Covid-19’dan dolayı yattığı öğrenildi.Diğer yandan da birçok Covid-19 hastasının da evlerinde 21 gün karantinaya tabi tutulduğu belirtildi.

Her geçen gün Bilecik’te ciddi anlamda artış göstermeye başlayan Koronavirüs dolayısıyla Türkiye Covid-19 haritasında oranların düşmesi ile maviye dönen Bilecik’in yeniden bu yükseliş ile sarıya dönme riski ile karşı karşıya olduğu belirtildi.

“TEK ÇAREMİZ AŞI”

İl Sağlık Müdürü Ferhat Damkacı Koronavirüs ile savaşta en önemli silahın aşı olduğunu vurgularken, vatandaşlara bu yönde çağrı yaptı ve “Tek çaremiz aşı olmak” dedi.İl Sağlık Müdürü aşı olmayan vatandaşlara mutlaka aşı olmaları yönünde telkinde bulunurken,ilimizdeki tüm sağlık çalışanlarının bu noktada görevlerini eksiksiz olarak yapmaya devam ettiklerini ve ellerinde de yeteri derecede Covid-19 aşısının bulunduğunu aktardı.