Basın İlan Kurumu (BİK) Yönetim Kurulu’nun 2023 Yılı 17. Toplantısı Bilecik'te gerçekleştirildi.

BİK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Edibe Sözen, Genel Müdür Cavit Erkılınç, Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Muharrem Özen ,Yönetim Kurulu Üyeleri  Tahir Gülebak ve Mehmet Ergün  yerel gazete temsilcileriyle Bilecik’te bir araya geldiler.

 Başkan Sözen, Genel Müdür Erkılınç ve Yönetim Kurulu Üyeleri 17’ncisi yapılan yönetim kurulu toplantısı sonrası Bilecik’in önemli tarihi ve doğal değerlerini ziyaret ettiler. Şeyh Edebali Türbesi’ni ziyaret ederek dua eden BİK yönetimi, İl Kültür ve Turizm Müdürü Serkan Bircan eşliğinde Osmanlı Tarih Şeridini de gezerek bilgi aldılar.

 Söğüt’te Ertuğrulgazi Türbesi’ni de ziyaret ederek dua eden heyet, burada büyük ilgi gören Alplerin nöbet değişimini izledi.

Heyet, daha sonra İş Kadını Şermin Kahraman ile birlikte Bilecik’te büyük ilgi gören Lila Lavanta Bahçesini gezdi.

Bilecik’in tarihi ve doğal güzellikleri karşısında seyir zevki yaşayan BİK Yönetimi, Konak Kafe Restoranda da ilimizin yöresel lezzetlerinin tadını çıkarttılar.

Ziyaretlerinde Bilecik’e  hayran kaldıklarını belirten BİK Yönetimi, “Bilecik bizi şaşırttı. Buram buram tarih kokuyor. Buradaki tarihi değerlerin tüm yurda duyurulması gerekiyor.” diyerek bu konuda üstlerine düşen her şeyi yapacaklarını belirttiler.  GAMZE ELMAS