Geçtiğimiz Cumartesi günü Belediye Meclis Üyeleri tarafından yapılan seçim sonrası AK Parti-MHP ve İYİ Partili üyelerin desteklediği Sadık Kaya tarafından yönetilmeye başlanan Bilecik Belediyesinden “kara düzen yönetim” iddiaları yükseliyor.

(CABİR SAĞLAM)

İddialara göre; Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Cabir Sağlam’a ataması yapılmadan Belediye Başkan Yardımcısı sıfatıyla CHP Belediye Meclis Üyesi olmak için istifa eden Yaşar Külhan’ın odası ve Melek Mızrak Subaşı’nın makam aracı verildi. Bilinen üzere yasa gereği 3 adet seçilmiş Belediye Başkan Yardımcısı olamıyor. Buna göre mevcut seçilmiş Belediye Başkan Yardımcılarından Ahmet Gürses ya da Hüseyin Yıldız’ın görevden alımı gerçekleştirilmek durumunda.

Bu iddialar; 75 gün için Belediye Başkanının seçildiği seçimde oy çoğunluğunu sağlamak için Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Cabir Sağlam’a çeşitli vaatler yerine mi getiriliyor? Sağlam’a ataması dahi yapılmadan koltuğa oturup, makam aracı mı verildi? Belediyede daha ilk günlerde kara düzen yönetim mi başladı? Sorularını da gündeme getirdi. BETÜL KESİK

Editör: BETÜL KESİK