Bilecik, Söğüt ve Yenipazar Belediye Başkanları Maçka'da teröristler tarafından 6 yıl önce şehit edilen Eren Bülbül ve Ferhat Gedik ile ilgili paylaşım yaptı.

Trabzon'un Maçka ilçesi Köprüyanı mahallesinde 11 Ağustos 2017 tarihinde terör örgütü mensuplarının hırsızlık için girdiği evlerini güvenlik güçlerine göstermek için giderken açılan ateş sonucu Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte şehit olan Eren Bülbül, ölümünün üzerinden geçen 6 yıla rağmen unutulmuyor.

Bilecik Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, “Hain terör örgütü saldırısı sonucu şehit edilen Eren Bülbül’ü ve ona siper olan kahraman astsubay şehit Ferhat Gedik’i rahmetle anıyorum.”

Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever, “"Biri Dağ, Biri Fidan..."

Şehadetlerinin yıl dönümünde Şehit  Eren Bülbül ve Şehit Astsubay Ferhat Gedik'i rahmet ve dualarla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden, “Eren BÜLBÜL… Henüz 15’indeydi. Annesi ve 12 kardeşiyle birlikte zorluklara göğüs geriyor, yaylada bahçe işleriyle uğraşarak ailesinin geçimine katkı sağlıyordu. Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat GEDİK ise 41 yaşındaydı. Canından çok sevdiği iki evladı vardı. Bundan tam 6 yıl önce Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında hain teröristlerce hem Eren hem de Ferhat şehit edildi. Unutmadık, unutmayacağız. Cesur evladımız Eren BÜLBÜL ve Ferhat GEDİK’ i Rahmet ve Minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekânları Cennet olsun inşallah. Bu milletin kalbinde sonsuza dek yaşamaya devam edecekler. Şehitlerimizin makamları âli olsun. iyiki varsın eren İyi ki varsın ferhat.”

Sözleriyle yaptıkları paylaşımda Eren Bülbül ve Ferhat Gedik’i anarken teröre lanet okudular. NEVZAT KAPTAN