Yenipazar Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısı gerçekleştirildi. Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden Başkanlığında gerçekleşen toplantıda suya zam yapılmaması kararı alındı. Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden, “Her zaman olduğu gibi, her şey Yenipazar ve halkımız için. Alınan kararın İlçemize hayırlı olmasını dilerim” dedi. Özden, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Halkımızın en temel yaşam kaynaklarından biri olan içme ve kullanma suyuna Belediye Meclisimizin 05.12.2023 Tarihli ve 44 sayılı Meclis kararı oy birliği ile 10 yıldır olduğu gibi yine zam yapılmamıştır.

2014 yılında göreve geldiğimizden beri her daim vatandaşımıza destek için sürdürdüğümüz çalışmalarımızdan biride içme ve kullanma suyuna zam yapmamak olmuştur. En son 2013 yılında zamdan sonra tonu 0,85 kuruş olan bedelin üstüne, halkımızın ekonomisine destek amaçlı yüzde 7 KDV indirimi yapılarak suyun tonu 0,79 kuruş olması Belediye Meclisimizin 06.12.2022 tarihli ve 41 sayılı Meclis kararı oy birliği ile kabul edilmişti. Temiz, kaliteli ve sağlıklı olan suyumuzun Türkiye’ de en ucuz su olarak vatandaşlarımıza ulaştırmanın haklı gururunu yaşıyoruz ve bundan sonra da yeni onaylanan, İlçemizin daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuşturulması için başlattığımız, 22 km şehir içi şebeke hattı, 2 km terfi hattı, 6 km cazibeli kaynaklar isale hattı ve 400 tonluk yeni içme suyu deposu ve pompa binası yenileme projesinin sevinci içerisindeyiz. Her zaman olduğu gibi, her şey Yenipazar ve halkımız için. Alınan kararın İlçemize hayırlı olmasını dilerim” açıklamasında bulundu. NEVZAT KAPTAN

Editör: Korkmaz Kesik