Sivrihisar Belediyesi tarafından düzenlenen, Geleneksel Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali, bu yıl 28 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek.
Hem gastronomi severlerin hem de müzik tutkunlarının bir araya geleceği etkinlikte, ünlü sanatçılar Alişan ve Kubilay Karça'nın konserleriyle günün tadı çıkarılacak. Çocuklara özel programlarında da yer alacağı festival 7’den 77’ye herkese hitap edecek.
Sivrihisar'ın coğrafi işaretli ürününden adını alan Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali, tonlarca sucuğun mangallarda pişirilip katılımcılara ikram edileceği muazzam bir lezzet şölenine dönüşecek. Festival, Dünyanın Merkezi olarak kabul edilen Sivrihisar'da, Alişan ve Kubilay Karça'nın sahne alacağı eşsiz konserlerle renklenecek. Sevilen sunucu Hilal Özgani'nin sunumuyla festival, saat 11.00'de başlayacak ve ücretsiz sucuk ekmek ikramlarıyla katılımcılara unutulmaz bir gün yaşatacak. Ayrıca çeşitli sahne etkinlikleri, gösteriler, çocuklara özel oyun alanları ve animatörlerle dolu bir program, festivalde unutulmaz bir deneyim sunacak.
“En lezzetli kış festivali Sivrihisar’da gerçekleştirilecek”
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, festivalle ilgili yaptığı açıklamada "Geleneksel Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali damaklarda unutulmaz bir iz bırakarak, hafızalarda kalıcı bir etki oluşturuyor. Coğrafi işaretle tescillediğimiz dövme sucuğumuzu vatandaşlarımızla buluşturmaya devam ediyoruz. Bu yıl da en güzel, en eğlenceli ve en lezzetli kış festivali Sivrihisar’da gerçekleştirilecek. Ülkemizin dört bir yanındaki vatandaşlarımızı 28 Ocak Pazar günü ‘Dünyanın Merkezi’ Sivrihisar’a, Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali’mize bekliyoruz" şeklinde konuştu.
Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali, yöresel yemek stantları, doğal köy ürünleri, el sanatları ürünleri, workshoplar ve daha birçok sürprizle dolu olacak.İHA

Editör: BETÜL KESİK