Bilecik SMMM Odası Oda Başkanı SMMM Ertuğrul Açıkgöz, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir  mesaj yayınladı.

Açıkgöz mesajında şunları kaydetti:

“8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, tüm dünyada kadınların eşit, özgür ve huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri birlik ve beraberlik günüdür. 1957 yılında çalışan kadınlarımızın yakmış olduğu eşitlik ve özgürlük meşalesi dünyada demokrasilerin gelişimini sağlamıştır.

Kadın erkek eşitliği için yola çıkan kadınların, hak arama eylemleri aynı zamanda, insan hak ve özgürlüklerinin dünya genelinde önemsenmesine ve uygulanmasına yönelik umut verici adımların atılmasını sağlamıştır. Kadınların mücadelesi birçok ülkede demokratikleşme sürecinin itici gücü olmuştur.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, kadınların bir birey olarak var olmasını, demokrasi ve toplumsal refah için toplumdaki konumunun güçlenmesini, kadına yönelik ayrımcılık ve şiddetin ortadan kalkmasını diliyor, deprem felaketinde kaybettiğimiz kadın meslektaşlarımız ve kadınlarımızın anısı önünde saygıyla eğiliyorum.”