Cumhuriyet Halk Partisi’nin Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından düzenlenen parti meclisi toplantısında Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, CHP Bozüyük Belediye Başkan adayı olarak açıklandı. Bakkalcıoğlu’nun adaylığının açıklanmasının ardından CHP Bozüyük İle Örgütünde istifalar gelmeye başladı.

CHP Bozüyük Gençlik Kolları Başkanı Kadir Alkan, yaptığı açıklama ile gençlik örgütü ile birlikte istifa ettiklerini açıkladı. Alkan, yaptığı açıklamada, “değişimden bahsedip kendisinin asla değiştirilmesini istemeyen bir adayı içimize sindiremiyoruz ve yanında saf tutmuyoruz.” Dedi. Alkan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“2019 Yerel seçimlerinde kendisinin bulunduğu makama ulaşmasında büyük emeği olan parti örgütüne ve parti emekçilerine cephe alıp özellikle parti içindeki gençlik örgütünü hiçe sayan, beş yıllık süreç içinde halktan gelen eleştirileri kendisine iletenlerin yaptığı çağrıyı görmezden gelip ortak akıldan uzak, ben ne dersem o mantığı ile hareket eden, değişimden bahsedip kendisinin asla değiştirilmesini istemeyen bir adayı içimize sindiremiyoruz ve yanında saf tutmuyoruz.

Parti'nin İl başkanı olana kadar hoşgörü ve birleştirici güçten bahsedip görev başına geldikten sonra güç zehirlenmesi yaşayıp gençlerin parti içerisine ayrıştıran tutumlar sergileyen ve partiye zarar verebileceği kanaatine vardığımız için partimizden aktif gençlik örgütümüz ile istifa ediyoruz.”

50’YE YAKIN İSTİFA

CHP Gençlik Kolları Başkanı Alkan’ın yanı sıra bazı parti üyeleri de istifa ettiklerini sosyal medya üzerinden paylaşmaya başladı. CHP Bozüyük örgütü içerisinde 50’ye yakın üyenin istifa ettiği ve istifaların devam edeceği de gelen iddialar arasında.

Öte yandan Gazetemiz yetkilisi Cafer Elmas, Bakkalcıoğlu’nun adaylığının açıklanmasının ardından sosyal medya hesaplarından CHP içerisinden istifalar geleceğini önceden duyurmuştu. KORKMAZ KESİK

Editör: Korkmaz Kesik