Şahinoğlu, açıklamasında Bozüyük Belediye Başkanı Talat Bakkalcıoğlu’nu korurken kendisini Cumhuriyet Savcılarına ihbar etti. 
Geçtiğimiz günlerde gündem olan “Hani Vatandaşın Kuruşuna Sahip Çıkıyordu? Belediye Aracıyla Seçim Çalışması Mı Yaptırıyor?” başlıklı haberimizin ardından Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı ve CHP Pazaryeri Belediye Başkan Adayı Ali Şahinoğlu sosyal medya hesabı üzerinden açıklamaya yaptı.
Şahinoğlu, Bozüyük Belediyesi tarafından kiralanan araç ile seçim çalışmaları yürütmediğini öne sürerken, “Eğer bu suç ise, Başkanımız Bakkalcıoğlu değil, ben suçluyum ve buradan Cumhuriyet savcılarına kendimi ihbar ediyorum.” dedi.

Şahinoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“31 Mart 2019 yerel seçimlerinde, kıymetli Bozüyük halkının oyları ile seçilmiş, Bozüyük Belediye başkanı yardımcılığı görevim halen devam etmektedir. Yüksek Seçim Kurulu kararı ile istifa etmeden, Pazaryeri Belediye Başkanlığına, Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday oldum. Bu sebeple ikametimi Pazaryeri 'ne taşıdım. 
Bu süreçte görevim gereği kullanmakta olduğum kiralık araç ile evime geldim, gittim. (Eğer bu suç ise, Başkanımız sn. M.Talât BAKKALCIOĞLU değil, ben suçluyum ve buradan sn. Cumhuriyet savcılarına kendimi ihbar ediyorum.)
Siyasi propaganda çalışmalarına henüz başlamadık. 1 Mart itibari ile başladığımızda, tabii ki bu araç olmayacak. Bizler bu sorumluluk ve bilince sahibiz. Bu güne kadar bize inanan, güvenen sizlerin başını öne eğdirecek hiç bir şey yapmadık, bundan sonrada olmayacak, Allah da nasip etmesin.
Bu vesile ile güzel ilimiz ve ilçelerimizde seçime girecek ( hangi partiden olursa olsun) bütün adaylara başarılar diler, centilmence ve Şeyhimiz Edebali kültür ve ideolojisine uygun temiz bir seçim süreci temenni ederim.  Her şeyin hayırlısı ve güzeli olsun.” Emine TÜRKSOY

* İlgili Haber :

Editör: HASAN GÜNER