İstanbul Antalya Karayolu üzerinde bulunan Pazaryeri İlçesini Bilecik ve Bozüyük ilçesine bağlayan Bilecik’te en çok ölümlü kazaların yaşandığı Pazaryeri Kavşağı yapımı için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu birebir görüşen Belediye Başkanı Zekiye Tekin kavşak ile ilgili bilgileri Bakan Uraloğlu’na iletti.
Belediye Başkanı Zekiye Tekin tarafından sorunun daha önceden kendisine iletilmiş olduğunu söyleyen Bakan Uraloğlu kavşağın bulunduğu konum gereği tekrardan proje oluşturulup Nisan ayında yatırım programına alınacağını ifade etti.

P A Z A R222
Pazaryeri ilçesinin birinci organize sanayi bölgesi yatırımlarla dolu, 2.sanayi bölgesi için yatırım alan trafik ve ticaret hareketliliği artan bir ilçe konumuna gelmiştir vurgusu yapan Belediye Başkanı Zekiye Tekin, söz konusu kavşak için Karayolları 14. Bölge Müdürlü ile bir proje hazırladıklarını belirterek Nisan ayında yapılacak çalışmayla Pazaryeri İlçemiz kavşağında ulaşım daha güvenli olacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na AK Parti Bilecik İl Başkanımız Serkan Yıldırım’a ve Bilecik Milletvekilimiz Halil Eldemir’e Pazaryeri ilçemize destekleri için teşekkür ediyorum dedi.

P Z R44
Bu önemli haber, yurtdışında yayın yapan Balau Bahn, Ferroive24 gibi internet sitelerinde de yer aldı. Farklı ülkelerde, farklı dillerde yayın yapan Türk siteleri de Pazaryeri’nde gerçekleşen önemli konuyu gündeme getirerek yer verdiler. 

https://blaubahn.com/2024/03/bilecikte-olumlu-kazalarin-yasandigi-noktaya-baskan-tekinden-kavsak-mujdesi/?fbclid=IwAR3oTX4HdIGSUp-XgGwGun_kDVYsOjz-nZdyxRTDMxDYqvOdBz5y1Ti1I-4

https://ferrovie24.com/2024/03/bilecikte-olumlu-kazalarin-yasandigi-noktaya-baskan-tekinden-kavsak-mujdesi/?fbclid=IwAR3oTX4HdIGSUp-XgGwGun_kDVYsOjz-nZdyxRTDMxDYqvOdBz5y1Ti1I-4

Kaynak: Emine TÜRKSOY