Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve 28. Dönem AK Parti Eskişehir Milletvekili Adayı Fatih Dönmez, Bilecik’e geldi. Bilecik merkezinde bulunan esnafı ziyaret eden Dönmez, Belediye Çay bahçesi önünde bulunan AK Parti seçim standını ziyaret etti. Dönmez, burada Bilecikli vatandaşlara seslenirken Millet İttifakını da eleştirdi. “Birileri pankart asmış, ‘Sana söz’ diyor ama biliyorsunuz tarihimizde çok söz verilmiş yerine getirilmemiş vaatler var” diyen Dönmez konuşmasında şunları aktardı:

“80 YILDA YAPILAMAYAN HATTA HAYAL BİLE EDİLEMEYEN BİRÇOK PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK”

“Biliyorsunuz, Ben Eskişehir'den milletvekili adayıyım. Ancak Eskişehir ile Bilecik’in tarihi geçmişte adeta birlikte yazılmış. Geçmişte bu coğrafyada birbirine omuz vermiş, birlikte düşmana karşı omuz omuza silah atmış, mücadele vermiş kardeşlerimiz var.

Sakarya Meydan Muharebesi birilerinin sandığı gibi Adapazarı'nda, Sakarya'da değil, buralarda verildi. Tarih burada. Hükümetlerimiz kurulduğundan bu yana önce insan diyerek yola çıktığı bu yolda hizmet götürmeye, eser yapmaya, yatırımlara devam ettirmeyi gayret etti.

Eğitimden sağlığa, enerjiden ulaştırmaya, sanayiden tarıma kadar 80 yılda yapılamayan hatta hayal bile edilemeyen birçok projeyi hayata geçirdik. İnşallah Türkiye'nin yüzyılına, alt yapısı büyük oranda tamamlanmış bir ülkeyi birlikte inşa edeceğiz

Birileri Diyarbakır'a gidiyor, elbette gitsin ama orada başka işaretler yapıyorlar. Buraya geliyorlar başka konuşuyorlar. Biz burada ne konuşuyorsak orada da aynısını konuşuyoruz. Güneye gidip ne konuşuyorsak kuzeyde de aynısını konuşuyoruz. Çünkü bu ülkenin 81 ili bizim kendi yurdumuz. Fitneye fesada müsaade etmeyeceğiz. 3-5 tane oy için bu ülkeyi bölmeye, bu ülkeye darbe yapmaya karışanlarla birlikte olamayız.

“SÖZ UÇAR ESER KALIR”

Birileri pankart asmış, ‘Sana söz’ diyor ama biliyorsunuz tarihimizde çok söz verilmiş yerine getirilmemiş vaatler var. Söz uçar eser kalır. Eserler Bilecik'te, eserler burada. Yıllarca karayollarında kullandınız tek şeritli yol vardı. Bir kamyonun arkasına düştüğünüz zaman saatlerce sollamaya çalışırdınız, gidemezdiniz. Allah muhafaza bir yanlış sollama yapsanız karşınızda bir arabayla karşı karşıya kalırsınız. Nitekim birçok insanımız da bu yollarda kaybettik.

“ BU ÜLKEYE DOĞALGAZ 1986'DA GELDİ. NİYE 20 YIL BEKLENDİ?”

Adapazarı Dörtyol'dan Bozüyük'e kadar otoyolu standardında son derece kaliteli yolları yaptık mı? Yetinmedik, demiryolu geçiyordu, yavaştı, hızlandıralım dedik. O yolda yapıldı mı? Doğalgaz var mıydı biz gelmeden önce? Ne zaman getirdik? 2007'de Bilecik merkeze getirdik. Sadece Bilecik merkezde değil tüm ilçelerimizde, beldelerimizde artık insanımız odun kömür yakmıyor. Çağdaş, konfor yakıt olan doğalgazı kullanıyor. Kim getirdi bu gazı? Bunlara sormak gerekmez mi? Bizden önce bunların akılları neredeydi? Bu ülkeye doğalgaz 1986'da geldi. Niye 20 yıl beklendi? Çünkü Recep Tayyip Erdoğan o zaman yoktu onun için beklediler.

“BU PAZAR GÜNÜ KRİTİK BİR GÜN”

Bu pazar günü kritik bir gün. Sandıklarımız da oylarımıza da sahip çıkacağız. Daha önce olduğu gibi başta adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere vekillerimize Halil kardeşimize ve Hüsnü kardeşimize de sahip çıkacak. Halil kardeşimize verilmiş oy bana da verilmiş sayılır. Hüsnü kardeşimizi verilmiş oy bana da verilmiş sayılır. Bize verilen oylar Recep Tayyip Erdoğan'a verilmiş olur. KORKMAZ KESİK