Bilecik’te spor faaliyetlerine yönelik eksiklikler olduğunu, belediyelerin ve siyasetçilerin bu konuda verdiği sözleri tutmadığını belirten Bağımsız Milletvekili Adayı Bahadır Güler, gençlerin isteklerini söz vermeye gerek duymadan yerine getireceğini belirtti.

Bilecik ve ilçelerinin spor faaliyetlerine özlem duyduğunu belirterek özellikle gençlere seslenen Güler,açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Belediyeler ve siyasetçilerin  söz verip de sözünde durmadığı, bizlerin ise söz vermeden bile şimdiden spor faaliyetlerinin artışı için elimizden geleni yaptığımızın tüm halkımız farkındadır.

Bizim sporumuz yalnızca ne voleybol, ne basketbol ne de benzeridir. Sporun birçok dalı olduğu gibi tek dal üzerinden “spor faaliyetleri yapıyoruz” ifadeleri kullanılmasını doğru bulmuyoruz.

Gençlerimizin kötü alışkanlıklarını geride bırakması için spor faaliyetleri için elimizden geleni yapacağız. Gençlerimiz bu dünyadaki gerçeklerimizdir. Gerçeklere sahip çıkılmazsa bu bizlerin sorumluluğudur ve böyle de kabul ediyoruz.

Bilecik’te olduğu gibi Bozüyük ilçemizde de spor faaliyetlerinin eksikliğini görüyoruz. “Futbol Aşkıyla Yanan Bozüyük’e” söz verenler,  bugün sözlerini tutmadığını da görüyoruz.

Biz gençlerimize söz vermiyoruz,  her gencimiz bizim birer evladımızdır. Evlatlarımıza söz veremeyiz. Evlatlarımıza sahip çıkarız. Bir Babanın evlatlarına olan aşkıyla, evlatlarının isteklerini söz vermeye gerekmeden isteklerini yerine getireceğiz.

Bilecikspor’a dün” desteğimiz sizinle” diyenler, kuş oldu uçtular. Biz böyle durumlar yaşanmaması için bütün gençlerimizin her spor dalında “Başarı olacağız” hedefiyle faaliyetlerimize seçildiğimiz gün başlayacağız.

Bilecik ve her ilçesi bizim için önem arz ediyor. Bizim amacımız seçilmekten öte, söz verenlerin sözünde duramadığı dünyayı geriye itip; Her gencimizi evlat yerine koyarak “Umutsuzluğa Umut Olmak” için elimizi taşın altına koyduk.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk dediği gibi, sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.”