Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Bilecik'in Osmaneli ilçesinde Hayvan Barınağı ve Hastanesi ile yanına yapılacak Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı'nın inşası devam ederken bir taraftan da merkezin yapılacak yatırımlar ile örnek bir proje olması için çaba harcadıklarını ifade etti.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’ı ziyaret eden BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Ayde Aliminyum A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Zaimoğlu;  Üniversitenin Deney Hayvanları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde de incelemelerde bulundular.

Gerçekleşen ziyarette; BŞEÜ’de deney hayvanları kullanılarak yürütülecek araştırma ve eğitim etkinlikleri için gerekli deney hayvanlarının üretimini, bakımını ve temini sağlayacak, deney hayvanları kullanılarak insanlar için geliştirilecek aşı ve laboratuvar çalışmaları hakkında bilgi aldıklarını belirten Başkan Şahin, “Osmaneli Belediyesi, BŞEÜ Tıp Fakültesi ve İşadamı Doğan Zaimoğlu ile birlikte söz konusu deney hayvanlarının uluslararası standartlarda üretilmesi, hayvan refahının sağlanması, eğitim ve araştırma etkinliklerine etik kurallara uygun bir şekilde en üst düzeyde destek verilmesi merkezimizin temel hedefidir.”dedi.