Münür Röp

31 Mart yerel seçimleri için AK Parti’den yeniden aday olan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, gazetemizin konuğu oldu. Gazetemiz yetkilisi Cafer Elmas ve muhabiri Betül Kesik’in seçim gündemine özel sorularını yanıtlayan Başkan Şahin, geçtiğimiz 10 yıllık Osmaneli Belediye Başkanlığı döneminde yapılan önemli çalışmaları ve gelecek dönem için hazırladıkları projelerini paylaştı.

Başkan Şahin şu sorularımızı yanıtladı:

2 DÖNEMDE OSMANELİ’DE SANAYİ, TARIM, EĞİTİM, SPOR, BİRÇOK TESİSİN FAALİYETE GİRMESİ GİBİ ÇOK FAZLA YATIRIMA İMZA ATTINIZ. BUNUN GÜVENİYLE DE SAHA ÇALIŞMALARI YAPIYORSUNUZ, YOĞUN BİR İLGİ OLDUĞU GÖRÜLÜYOR, SİZ NASIL YORUMLUYORSUNUZ?

BAŞARILI BİR BELEDİYE BAŞKANI OLARAK TAKDİR EDİLİYORSUNUZ. OSMANELİ’NİN KADERİNİ ETKİLEYECEK EN ÖNEMLİ 3 PROJENİZİ SAYAR MISINIZ?

BİR KONUŞMANIZDA BİRÇOK YATIRIMIN İKTİDAR PARTİSİ ADAYI OLMANIZIN FAYDASIYLA GERÇEKLEŞTİĞİNİ DİLE GETİRDİNİZ. GEÇTİĞİMİZ BİR DÖNEM DE YAŞANDI, BAĞIMSIZ OLARAK YİNE KAZANMIŞTINIZ. PARTİ DESTEĞİ NE KADAR ÖNEMLİ? OSMANELİ’YE PARTİDEN BAĞIMSIZ MÜNÜR ŞAHİN FARKI NASIL YANSIDI?

GEÇTİĞİMİZ 2 DÖNEMDE BUGÜNKÜ MALİYETİYLE 1 MİLYAR 500 MİLYONLUK YATIRIM GERÇEKLEŞTİRDİNİZ. BİLDİĞİMİZ KADARIYLA 190 MİLYONLUK BİR BELEDİYE BÜTÇENİZ VAR. BUNUN İÇERİSİNDE MAAŞLAR VE DİĞER GİDERLER VAR. BORÇLANMA OLMADAN BU KADAR MALİYETLİ YATIRIMLARI NASIL GERÇEKLEŞTİRDİNİZ? KAYNAKLARINIZI NASIL ARTTIRDINIZ?

İÇMELER, TARİHİ KONAKLAR, YÖRESEL ÜRÜNLER GİBİ ÖNEMLİ TESİSLERİNİZ VAR. BU TESİSLERİN OSMANELİ’NE MALİ AÇIDAN KATKISI OLUYOR MU? BU TESİSLER KAR GETİRİYOR MU?

TİCARİ BELEDİYECİLİK YAPTIĞINIZI SÖYLÜYORSUNUZ. NEDİR BU TİCARİ BELEDİYECİLİK?

RAKİBİNİZİN DE BU KONUDA ELEŞTİRİSİ VAR. TİCARİ DEĞİL SOSYAL BELEDİYECİLİK VURGUSU YAPIYOR. ARASINDAKİ FARK NEDİR? AYNI ZAMANDA BELEDİYENİN ARSALARININ DA SATILDIĞI YÖNÜNDE ELEŞTİRİLER VAR.

ÇALIŞMALARI UZUN SÜREDİR DEVAM EDEN OTOGAR PROJENİZ VAR. BU KADAR YOĞUN YATIRIMLAR GERÇEKLEŞİRKEN OTOGAR PROJESİNİN GECİKMESİNİN BİR SEBEBİ VAR MI?

SANAYİ GELİŞİYOR, 1500 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ YAŞIYOR, GÖÇ ALAN BİR İLÇE OSMANELİ KONUT İHTİYACI HALA MEVCUT NASIL ÇÖZMEYİ PLANLIYORSUNUZ?

KARASU HATTINDA GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE YİNE BİR ARIZA MEYDANA GELDİ. KARASU BİRLİĞİ BAŞKANI OLARAK KARASU HATTI İLE İLGİLİ BİR ÇÖZÜM ÖNERİNİZ VAR MI?

2 DÖNEM ÖNCE YOLA ÇIKARKEN BU KADAR BÜYÜK PROJELERE İMZA ATMAYI HAYAL EDİYOR MUYDUNUZ? PEKİ BUNDAN SONRASI İÇİN HAYALLERİNİZ NELER? OSMANELİ’NİN HEDEFİ NEDİR?

BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİNİZİ TAMAMLADIKTAN SONRA SİYASİ KARİYERİNİZDE BİR HEDEFİNİZ VAR MI?

OSMANELİ 3’ÜNCÜ DÖNEM İÇİN NEDEN MÜNÜR ŞAHİN’E OY VERSİN?

Münür Şahin’in dikkat çeken cevaplarını ve yorumlarını gazetemiz YARIN’dan ve  internet haber sitemiz www.yarin11.com.’dan takip edebilirsiniz.

Kaynak: KORKMAZ KESİK