AK Parti Bilecik İl Başkanı Serkan Yıldırım, Öilletvekili Aday Adayları için başvuru sürecinin başladığını duyurdu.

Yıldırım, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının inşasında ve millete hizmet yolunda Cumhurbaşkanımıza yol arkadaşı olma adına ‘bende varım' diyen milletvekili aday adaylarımız için başvuru süreci başladı. 11-16 Mart tarihleri arasında hem kamu çalışanlarımız hem de parti teşkilat mensuplarımız  görevlerinden 16 Mart saat 17:00’a kadar istifa ederek AK Parti Genel Merkezimiz’e veya İl Başkanlığımız’a aday adaylığı başvurusu yapabilecek.

6 Şubat’ta 11 ilimizi etkileyen depremi hassasiyetle takip eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan seçim süreci boyunca da aynı hassasiyeti göstererek aday başvuru aidatlarının AFAD’a bağış olarak gönderileceğini belirtti. Başvurular yetişkinler için 20 Bin TL kadınlarımız ve 18 ve 30 yaş arası gençlerimiz için 10 Bin TL, engelli vatandaşlarımız için ise 5 Bin TL olarak belirlendi.

“ADAYLIK BAŞVURU ŞEKLİ”

Adaylık Başvuruları, basvuru.akparti.org.tr adresinde bulunan formların, E-BAŞVURU yöntemiyle doldurularak istenilen eklerle birlikte sisteme aktarılmak suretiyle adaylık ön başvurusu yapılabilecek. Başvurunun kesinleşmesi için aday adayları, bizzat ilgili teşkilat birimine giderek sistemde doldurdukları formun çıktısını imzalayacak.  Aksi halde başvurular işleme konulmayacak. Adaylık başvurusunu basvuru.akparti.org.tr adresinde bulunan E-BAŞVURU yöntemiyle yapamayanlar, ilgili Teşkilat birimine giderek de bizzat başvuru işlemlerini yaptırabilecekler. Başvuru formları, ilgili Teşkilat Kademesince “Gelen Evrak” kayıt defterine tarih ve sıra numarası verilmek suretiyle kaydedilecek ve aday başvurusunu yapana, başvurunun yapıldığına dair tarih ve sıra numarasını gösterir “Alındı Belgesi” imzalanıp mühürlenerek verilecek.

“BAŞVURUYA EKLENECEK BELGELER”

Başvuruya eklenecek belgeler; arşiv kayıtlı adli sicil belgesi , diploma fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, askerlikle ilişiği olmadığına dair belge,

 AFAD’ın;  Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Kızılay Ticari Şube• IBAN NO: TR62 0001 5001 5800 7299 3175 99

 Türkiye Halk Bankası A.Ş. Bakanlıklar Şubesi• IBAN NO: TR88 0001 2009 4080 0005 0002 28 

Ziraat Bankası A.Ş. Ankara Kamu Kurumsal Şubesi• IBAN NO: TR73 0001 0017 4555 5555 5552 04

 Numaralı Deprem Yardım Kampanyası hesaplarından herhangi birisine, 11 Mart 2023 tarihi ve sonrasında bağış yapıldığını gösterir banka dekontu (Banka dekontuna aday adayının adı soyadı, T.C. Kimlik numarası ve doğum tarihi yazılacak), Adaylık için istifası zorunlu olan kimselerin, ilgili mercilere sunulmuş istifa veya emeklilik dilekçelerinin fotokopisi,  engellilik oranı  yüzde 40 ve üzerinde olan aday adayları ‘Engelli Kimlik Kartı’ veya ‘Sağlık Kurulu Raporu’ fotokopisini ekleyeceklerdir.

Sürecin milletimiz ve adaylarımız için hayılara vesile olmasını diliyorum.”