Bilecik Belediyesi ve Kent Konseyi işbirliğinde düzenlenen matematik ve robotik kodlama derslerine katılan öğrencilerin sertifika verme programına katılan Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, ‘’Çocuklarımızın eğitimi için yaptığımız çalışmalar bizlere gurur veriyor’’ dedi.

Kent Konseyi’nde düzenlenen programda konuşan Başkan Subaşı, eğitim konusunda yapılan çalışmaları çok fazla önemsediklerini ve bu kapsamda yapılan uygulamalardan son derece mutlu olduğunu belirtti.


Bilecik Belediyesi tarafından Bien Seramik Bilgi Evi ve Kent Konseyi’nde şu ana kadar 4 bine yakın öğrencinin matematik derslerini severek öğrendiğini kaydeden Subaşı, aynı zamanda robotik kodlama atölyesinde de eğlenceli faaliyetlerin gerçekleştirildiğini hatırlattı. İki yıldan bu yana ‘’Matematik’e Dokunmayan Kalmasın’’ sloganıyla binlerce öğrencinin matematik derslerini daha kolay öğrendiğine dikkat çeken Subaşı, ‘’ Belediyemiz ve Bilecik Kent Konseyi işbirliği ile düzenlediğimiz Matematik ve Robotik Kodlama Yaz Kurslarımızda eğitim gören öğrencilerimize katılım sertifikalarını teslim ettik. Gelecek sizlerin ellerinde şekillenecek çocuklar. Bilim ve mantıkla yürümeye devam edin’’ ifadelerini kullandı. KORKMAZ KESİK

Editör: BETÜL KESİK